E3 2017 Basın Konferansları : EA Games Cephesi

Son Güncelleme Tarihi:

Bu senenin en büyük oyun etkinliği E3 2017 basın konferansları eşliğinde başladı.

E3 2017 Basın Konferansları Eşliğinde Başladı!

Bu yazı serimizde siz oyunculara etkinlik boyunca duyurulan yeni oyunları ve onların trailerlarını sunacağız. Firmalar ellerindeki ürünleri deliler gibi yarıştırıyorlar. Etkinlik sahnesine ilk çıkan firma, EA games oldu. Bakalım EA bu seneki E3’te bizlere neler sundu, sizler için derledik.

Need For Speed Payback

 

 

Electronic Arts sahaya sağlam bir şekilde giriş yapıyor. İlk olarak, bize Need For Speed Payback’in oyun için videosunu paylaşıyor. Öncelikle söylemem gerekir, grafikler muazzam gözüküyor. Araç modellemeleri ve çevresel ögeler gerçekten etkileyici. Oyunda bir “Fast and Furious” havası sezebiliyoruz. Gerek kovalama sahnesi olsun, gerekse araç çalma sahnesi bize efsanevi film serisinden sahneleri aratmıyor. Uzun zamandır güzel bir Need for Speed oyununa aç olan oyuncuları tatmin edebilecek mi göreceğiz. Oyun 10 Kasım 2017 tarihinde piyasaya çıkıyor.

Madden 18

 

 

EA denildiği zaman aklımıza hemen spor oyunları gelir. Futboldan, hokeye kadar bir çok sporu dijital dünyaya kazandırmayı başaran EA’in bir diğer oyun serisi de Madden serisi. Ülkemizde her ne kadar az bir kitleye hitap etse de firmanın en başarılı yapımlarından birisi de bu Amerikan Futbolu serisi. Son yıllarda spor oyunlarına da hikaye katmaya başlayan EA bu politikasına devam etmiş gibi gözüküyor.

Battlefield 1 – IN THE NAME OF TSAR

 

 

Fps oyunlarının birbirinden daha klişe olmaya başladığı bu zamanda, oyuncuların sesini duyan EA hepimizin istediği savaş oyununu bizlere sundu. Tüm dünyada on binlerce oyuncuya sahip olan Battlefield 1 hem oynanış mekanikleriyle, hem de hikayesiyle bizleri büyülemeyi başardı. Şimdi bu güzel oyun için yeni bir DLC piyasaya çıkıyor. In The Name Of Tsar, savaşı Rusya’ya taşımayı planlıyor. Bu heyecan verici DLC, Eylül ayı içerisinde piyasaya çıkacak.

FIFA 18

 

 

Futbol oyunlarının tacı olan fifa, FIFA 18 ile geri dönüyor. Tabi ki FIFA ile birlikte oyunun hikaye modu da geri dönüyor. Oyunda bu sezon da Alex Hunter’ın hayat hikayesini oynayacağız. Daha önceden Hunter’ın nasıl yıldız olduğunu oynadığımız seriden sonra, şimdi de şöhret hayatını oynayacağız gibi duruyor. Oyunun yapımcıları bu sefer mekanikler üzerinde daha detaylı çalıştıklarını belirtiyor. Artık her karakterin kendisine özgü koşu stilleri olduğunu iddia ediyorlar. Oyun 29 Eylül 2017 tarihinde piyasaya çıkacak.  

A Way Out

 

 

Gördüğüm anda tüylerimi diken diken eden bir proje olduğunu söyleyebilirim. Oyun en başta Co-op bir hapisten kaçma oyunu olarak gözüküyor. Daha da ilerledikçe ve oyunun detaylarını gördükçe, olayın sadece hapisten kaçmak olmadığını görüyorsunuz. Oyun hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz ama trailerın başarısı ortada. Oyunun 2018 yılının başında çıkması planlanıyor.

NBA Live 18

 

 

Basketbol oyunu denildiği zaman akla gelen ilk yapımlardan birisi olan NBA Live, bu sene de beklenildiği gibi E3’te yerini aldı.  

Star Wars Battlefront 2

 

 

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya çıkan Star Wars Battlefront’un devam oyunu olan Star Wars Battlefront 2’nin fuarın en çok ses getiren yapımlarından birisi olacağı belliydi. Bir önceki oyun her ne kadar başarılı olsa da istenilen kitleye ulaşamamış ve hemen piyasanın derinliklerine gömülmüştü. Bu sefer EA yaptığı hatalardan ders çıkarmış olsa gerek ki oyuna hikaye modu eklemeyi başarmışlar. Ayrıca oyuna daha önceki oyunda sahip olamadığımız karakterleri de ekleyerek büyük bir başarıya imza atmışlar.

 

Bu sene EA Cephesi oldukça hareketli gözüküyor. Ellerinde devam ettirecekleri seriler ve yepyeni bir oyun var. Bakalım 2018 yılı, DLC’leri ile kötü bir üne kavuşan EA için nasıl geçecek?

 

 

Bu Sene de E3 Bomba Gibi Geliyor! İşte Detaylar…

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!