DMC’den yeni bir video! Ayrıca demo da yolda!

Son Güncelleme Tarihi:

Dante’ye kazandırılan yeni görünümle serinin hayranlarını şaşkına çeviren Devil May Cry’ın reboot versiyonu DMC için New York Comic-Con kapsamında yeni bir video yayınlandı. Ayrıca yayıncı firma Capcom tarafından yapılan son açıklamalara göre DMC için bir demo da hazırlanıyor.

Ninja Theory’nin devraldığı ve Dante’ye yeni bir görünüm vererek alternatif bir evrende, farklı bir senaryoyla bizlere sunmaya hazırlandığı Devil May Cry’ın yeniden yapım projesi DMC’den güzel haberler var. New York Comic-Con etkinliğinde görücüye çıkan yeni videoyla hayranlarının karşısına bir kez daha gelen DMC’nin bu defa sinematik öğelerine ve başımızı bir hayli ağrıtacağa benzeyen testereli bir düşman çeşidine dikkat çekiliyor.

Ayrıca yayıncı firma Capcom tarafından New York Comic-Con’da yapılan açıklamalara bakılacak olursa DMC için çevrimiçi yayınlanacak bir demo da yolda. Henüz ne zaman bizlerle buluşacağı netlik kazanmayan demonun konsollara geleceği kesin, ancak PC için gelip gelmeyeceği belirsiz.

Dante ve kardeşi Vergil’in anne ile babasının kökenlerine odaklanacak DMC de, serinin kötü adamları Mundus ve Demon King de geri dönüyor. Oyuncuların en merak ettikleri noktalardan biri olan Vergil’in oynanabilirliği konusunda yapımcı Alex Jones’un açıklamalarına bakılacak olursa, kontrol edilebilir bir Vergil karakteri disk içerisinde bulunmayacak, sonrası için ise Capcom bir karar vermiş değil. Yine Alex Jones’tan öğrenilen bir detay da, oyunun senaryosunu bitirdiğimizde yeni oyun modlarının açılacak olması. PC için 60 FPS’de çalışabildiği belirtilen DMC’nin konsollarda ise 30 FPS’yi geçemediği söyleniyor.

Serinin hayranları tarafından sabırsızlıkla beklendiğini bildiğimiz DMC, 15 Ocak 2013′te Playstation 3 ve Xbox 360 için raflardaki yerini almış olacak. PC için de piyasaya sürülecek olan oyunun ne zaman bu platforma varacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!