DayZ yapımcısından konsollar için açıklama!

Son Güncelleme Tarihi:

ARMA 2 modu olarak yola çıkan ve başlı başına bir oyun haline gelen DayZ, halen Steam’de en çok satan oyunlar arasındaki yerini koruyor. Henüz Alpha aşamasında olan DayZ için şimdiden konsola da gelecek söylentileri başlamış durumda.

Oyunun yapımcıları ise bu konu hakkında oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundular. Öncelikle: “Oyunun kendine özgü yapısını, geliştirilmeye müsait tüm platformlar için gözden geçiriyoruz. Yeni nesil konsollar muhtemelen bize istediğimizi verecek gibi görünüyor.” diyen yapımcılar, konsol kullanıcıları için az da olsa bir ümit verdi.

Oyunun yaratıcısı Hall ise şimdilik PC’nin en iyi seçenek olduğunu ve yeni nesil konsolların henüz kendilerini kanıtlayamadıklarını belirtti.

Hall: “Kişisel olarak görüşümü sorarsanız, halen iki yeni konsol da kendini PC’ye rakip olabilecek kadar kanıtlamadı, ancak bu potansiyel ikisinde de var. Henüz PS4’ün tüm detaylarını inceleme fırsatı bulamamış olsam da Microsoft ile detaylı bir şekilde görüştük. Yeni nesil gerçekten heyecan verici.” dedi.

Geliyor mu gelmiyor mu? Resmi açıklamayı beklemekten başka çare yok…

dayz-standalone-details

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!