CS:GO’da VAC Banı ‘Yememenizi’ Sağlayacak Yeni Bir Hile Çıktı!

Bugları ve hileleri yüzünden oyuncularını kendinden soğutan CS:GO’da, kullanması gayet yasal olarak gözüken ve VAC banı yememenizi sağlayan yeni bir wall hilesi ortaya çıktı. Terörist takımındakiler C4 bombasının üzerindeki ışığı kullanarak karşı rakibin yerini tespit edebiliyor.

Counter Strike: Global Offensive oyuncuları, çok uzun süredir Valve’ın bir türlü çözüm bulamadığı hilecilerden, oyunda bir görünüp bir kaybolan buglardan bir hayli sıkılmış durumda. Valve, oyun içindeki bu problemlere henüz kesin bir sonuç getirmemişken bir CS:GO oyuncusu, yasal denilebilecek bir wall hilesine C4 bombası üzerinden ulaşabileceğini keşfetti.

Söz konusu hile, sadece Terörist takımındayken yapılabiliyor. Takım arkadaşınızın sırtında bulunan C4’ün yaydığı ışığa doğru baktığınız zaman, o yönde bulunan Counter Terrorist oyuncusunun yerini wall hilesi açıkmış gibi görebiliyorsunuz.

Elbette bu wall hilesi, oyuncuları sinirlendirdiği kadar suistimal edilecek bir konu haline de gelmiş durumda. Sonuçta oyunu kazanmaya kendini adamış hırslı oyuncular, T tarafına geçtiği zaman bu bugdan yararlanabilirler. Valve’ın burada atması gereken adım, ilk önce bugı kaldırıp daha sonra bu bugı kullanarak maç kazanmış tüm oyuncuların elolarını silmek olacaktır.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.