Cloud9 ESL One Köln’e Davet Edildi

2 organizasyona da yakın olan kaynaklara göre Cloud9 daveti kabul etti ve ESL One Köln’e katılacak. ESL 7-8 Temmuz’da düzenlenecek etkinlik için daha önceki başarılarıyla turnuvada yer alan nitelikli 4 takımın yanında yarışacak 12 davetlinin şimdiye kadar 8’ini duyurdu.

Cloud9, ESL Pro League Sezon 4 Finallerini kazandığından beri her önemli Lan turnuvasını, daha grup aşamalarında başarısızlıkla sonuçlandırdığı için bu turnuvada performansını artırmak isteyecektir. Cloud9 geçtiğimiz hafta sonu boyunca süren ve az kullanılan ikili eleme ve best of 3 turnuva modlarının kullanıldığı “CS Summit”te 4. oldu.   Braxton “Swag” Pierce  bütün etkinlik boyunca Tyler “Skadoodle” Latham’ın yerine oynamak için baya hazırlıklıydı, özellikle de turnuvayı kazanan SK Gaming’e karşı oldukça iyi performans gösterdi. 

SK, Fnatic, Natus Vincere, Virtus.pro, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, G2 ve North Köln için davet edilen diğer takımlar. Son 3 yıldır Valve tarafından sponsor olunan etkinlik Krakow’daki PGL Major etkinliğinin başlamasına 2 haftadan daha az bir süre kala başlayacak. Bu yüzden diğer turnuvada oynamak için elenecek takımların kimler olacağı da merak konusu. Buna rağmen şimdiye kadar sadece 6 efsane takım ESL One Köln etkinliğine oynamak üzere katılacaklarını resmi olarak açıkladılar. Daha önce haberini yaptığımız ve buradan ulaşabileceğiniz gibi Astralis turnuvaya katılmayacağını bildirmişti.

Cloud9 için Temmuz ayı gerçekten çok yoğun. Eğer Cloud9 PGL Major’de ana finalistlerden olursa bu etkinlik ESL One Köln’den önceki hafta sonu bitmeli. Major elemeleri,  Cloud9 için 4 haftada 3 etkinlik anlamına geliyor.

ESL ve Cloud9 yapılan yorumlara henüz cevap vermedi.

 

Coldzera’dan Süper Ace

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.