City of Steam Arkadia’dan PvP güncellemesi

Yeniden yayınlanmasının ardından oyuncu topluluğu hızla genişleyen steampunk temalı MMORPG
oyunu City of Steam Arkadia, sunucular arası PvP ve benzersiz zindan sistemiyle tarayıcı oyunlarına
yeni bir soluk getiriyor.
 
XcloudGame bünyesinde yeniden yayınlanmasıyla birlikte kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan City of Steam Arkadia, yenilikçi özellikleriyle oyuncuların beğenisini topluyor. Yeni yayınlanan 2.8 güncellemesiyle birlikte oyuna dahil edilen çapraz sunucu PvP, altın yumurta, kitap toplama oyunları ve yeni zindan sistemi oyunu daha ilgi çekici hale getirirken, bu yeni sistemlerden daha fazla ödül kazanma fırsatı yakalayan oyuncular da düşmanlara karşı çok daha güçlü hale gelebiliyor. Daha önceki sürümde yer alan pek çok sistemin güncellenmesiyle birlikte, CoS Arkadia oyuncuları Paralı Asker (Mercenaries) ve Üretim (Crafting) özelliklerinden daha iyi faydalanabiliyor.
 
Paralı Askerler artık daha güçlü
Paralı Askerler güncellemeyle birlikte hem saldırı, hem de savunma yönünden daha güçlü hale gelirken, sahip oldukları sağlık barı sayesinde düşmanların dikkatini kendi üzerine çekerek özellikle oyunun ilk aşamalarında kusursuz bir yol arkadaşı olarak işlev görüyor.
Cos Arkadia’da kullanıcıları bekleyen bir diğer yenilik ise, paralı askerlerin Arena’da savaşmasına izin verilmesi. Böylelikle, yapay zekaya sahip ekip arkadaşınızın yetenekleri, galibiyetle mağlubiyet arasındaki ince çizgiyi belirliyor.
 
Ekipmanları farklı yöntemlerle geliştirin
Yeni sürümde bir ekipmanda bulunan tüm bonus özellikleri bir diğer ekipmana aktaran bir transfer sistemi de, oyunculara kaydettikleri ilerlemeden ödün vermeksizin ekipmanlarını geliştirme fırsatı sunuyor. Bu güncellemeyle birlikte dileyen oyuncular ekipmanlarını metallerle güçlendirebiliyor, alaşımlar ile döküm yapabiliyor, yenileme taşlarıyla tamamen yenileyebiliyor ya da modifikasyon ekleyebiliyor.
 
Oyuncularla yeni etkileşim yolları
CoS Arkadia’nın oyuncu topluluğuna büyük önem verdiklerini belirten XcloudGame Yetkilisi Hüseyin Yeşil, oyun içerisinden GM’lere atılan mesajlar kadar sosyal medya hesaplarının da yöneticiler tarafından kontrol edildiğini belirtiyor ve ekliyor: “Oyuncular oyun ekranının sağ üst bölümünde bulunan GM tuşuna tıklayarak yöneticilere ulaşabiliyor. Ayrıca kullanıcılarımız Facebook’taki fan sayfamıza da mesaj bırakabiliyor. Tüm bu mesajlar sayfa yöneticileri tarafından takip ediliyor ve yanıtlanıyor.”
 
Browser üzerinden oynanabiliyor
Herhangi bir yükleme yapmaksızın, doğrudan tarayıcıdan oynanabilme özelliği sayesinde kolayca erişilen, ücretsiz oynanışa sahip City of Steam’de oyuncular İnsan, Elf ve Yeşil Derililer ırkları arasında bir seçim yapabiliyor. En başarılı oyun içi motorlardan biri olan Unity ile geliştirilen ve bu sayede gerçekçi 3D görseller ile göz alıcı grafiklere kavuşan CoS: Arkadia, sanayi devriminin hemen sonrasını konu alan fantastik öğelerle süslü gizemli atmosferiyle de sıradan MMORPG’lerin arasından sıyrılıyor.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!