Blizzard’dan Efsane Esporcuya Düğün Jesti!

Son Güncelleme Tarihi:

Kariyerine 2001 yılında başlayan ve ülkesi Kore’de elektronik sporların ve özellikle StarCraft’ın gelişmesindeki katkısı, yapımcı Blizzard tarafından da defalarca dile getirilen efsane Terran oyuncusu Lim “BoxeR” Yo Hwan’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleşen düğün törenindeki pasta gerçekten de ünlü e-sporcuya yakışacak cinstendi.

Pastanın tepesindeki şekerler Marine ve Medic üniteleri olarak dizayn edilmiş

Lim “BoxeR” Yo Hwan, Koreli bir aktris olan Ka Yeon Kim, 2011 yılında gizlice evlendikten sonra, geçtiğimiz günlerde gerçek bir düğün töreni de düzenlemeye karar vermişler. Blizzard tarafından da bu törene Starcraft temalı ve üzerinde BoxeR’a bir mesaj taşıyan bir pasta gönderilmiş.

Pastanın tepesindeki, gelin ve damadı temsil eden şekerler Marine ve Medic olarak dizayn edilmiş. Pastanın üstünde yazan not ise şöyle:

“Nükleer Aşk Tespit Edildi! Blizzard’daki herkes İmparatorun düğününü kutlar!”

BoxeR

Yaklaşık 10 sene boyunca profesyonel olarak StarCraft oyunculuğu yapan BoxeR, özellikle SK Telecom T1 forması giydiği dönem ile hatırlanıyor. Pastanın üzerinde yazan İmparator (The Emperor, Emperor of Terran) ise, kendisine takılan bir lakap. Mücadele ettiği lig ve turnuvalarda 17 şampiyonluk, 12 ikincilik ve 5 üçüncülük ünvanına sahip olan BoxeR, KeSPA dercelendirmesinde de, 17 ay ile en uzun süre 1. sırada kalan ve World Cyber Games’te 2 defa şampiyonluk kazanan tek Starcraft oyuncusu olma ünvanını koruyor. Aktif oyunculuğu bıraktıktan sonra da 2013 yılına kadar SK Telecom T1’de Starcraft koçu olarak görev yapan BoxeR, 2014 yılının şubat ayında elektronik sporlar sahnesinden tamamen çekilerek profesyonel bir poker oyuncusu oldu. Eşi  Ka Yeon Kim ise oyunculuğu bırakarak e-sporcu menajerliği yapmaya başladı.

BoxeR BlizzCon 2015’te, Incredible Miracle oyuncusu Jung “Mvp” Jong Hyun ile beraber,  kendi dönemindeki en düşlü rakipleri olan  Lim “NesTea” Jae Duk ve  Hong “YellOw” Jin Ho ile Archon Mode’da bir gösteri maçı yapmıştı. Dilerseniz bu maçın tamamını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!