Bir Gecede Hearthstone Destelerine Toplam 3.200$ Harcadı!

Çarşamba günü, akşam saatlerine doğru, MattCauthron (gerçek ismi Nick) olan oyuncu Reddit Hearthstone bölümün’de şaşırtan bir gönderi paylaştı. 3200$ gibi bir mevla harcayarak 2700 kart destesi aldığını belirten MattCauthron, yaptığı bu büyük harcama ile ilgili soruları yanıtladı.

nick

Neden bu kadar fazla deste aldığı sorusunu, hali hazırdan elinde bütün kartların bulunduğunu ve istediği altın kartlara sahip olmak için böyle büyük bir alım yaptığını aktardı. Bu şekilde ne kadar çok deste açarsa, o kadar çok altın kart elde edeceğini belirtti. Ciddi bir şekilde bunu aylardır planladığını ekledi.

Deste türü seçerken, her iki türden eşit şekilde almaya çalıştığını ancak oturup tam bir hesaplama içerisine girmek ile uğraşmadığını aktaran Mattcauthron, Daha sonra klasik deste türüne daha çok ağırlık verdiğini çünkü klasik kartlar’dan daha fazla altın kart çeşidine ihtiyacı olduğunu ekledi.

crazy 1

2700 deste kartı 5 dakikanın altında bir sürede aldığını belirten Cauthron, saatlerdir destelerini açmaya devam ettiğini ve tahminen önünde 5 saate yakın bir süre olduğunu ekledi. Oyundaki tüm kartları altın yapmanın yaklaşık olarak 10.000$ yakın bir fiyata mal olacağını öngören Cauthron, ayrıca sahip olmak istediği daha bir çok altın kartın bulunduğunu ekledi.

Hangi meslek ile uğraştığı sorusuna, yağ ve gaz endüstrisi alanında mali müşavirlik yaptığını belirtti. İşinin doğası gereği, çalışma saatlerinin uzun olduğunu ve her gün bir çok problem ile karşılaştığını aktardı. Zorlukları ve bu zorlukları çözmek için çabalamaktan keyif aldığını belirtti.

Hearthstone’un “parayı veren düdüğü çalar” tarzı bir oyun olduğu fikrine karşı olduğunu belirten Cauthron, “tüm kartlara sahip olmam, onları nasıl kullanacağımı bildiğim anlamına gelmez” diyerek ekledi. Oyuna elinden geldiğince fazla zaman ayırmaya çalıştığını aktardı ve yakalayabildiği tüm yayınları ve turnuvaları izlediğini ve oyunda kolaylıkla “Efsane” seviyesine ulaşabileceğini  düşündüğünü söyledi.

Kız arkadaşının bu harcamadan henüz haberi olmadığını belirten Cauthron, kız arkadaşı için de hediye bir kaç kart destesi almayı düşündüğünü ancak onun hediye için para harcamasından hoşlanmadığını dile getirdi. Kendisi ile Hearthstone oynayan bir hayat arkadaşı olduğu için ne kadar şanslı olduğunu ekledi.

crazy 3

Şu ana kadar 1700 adet deste açtığını ve önünde açılacak olan 1000 deste olduğunu belirten Cauthron, elinde 145.980 kadar Arcane Tozu bulunduğunu ekledi. Desteleri açmayı bitirdiğinde tahmini olarak 200.000 civarında bir Arcane Tozuna sahip olacağını söyledi.

Yaptığı harcama için hiç pişmanlık duymadığını dile getiren Cauthron, hepimizin yapmaktan zevk aldığı şeyler için harcama yapması gerektiğini savundu. 60$ verip başka bir oyunu 15 dakika oynadıktan sonra, oyuna tekrar dokunmama fikrini saçma bulduğunu belirtti. Konu ile alakalı şunları söyledi: “Hayat kısa, eğer dengeli bir geliriniz var ise en az 500$ harcayarak tüm desteler’de kullanılan popüler kartları almanızı öneririm”. En yakın arkadaşı üzerinden örnek vererek, sadece 1 sene süren motosiklet sevdasından ve bunun için harcadığı 20.000$ bahsetti. Bu iki durumun birbirinden çok farklı olmadığına dikkat çekti.

crazy 4

Şu sıralar düşük seviyeler’de altın portre için oynadığını ve oyunların bu seviyede daha kısa sürdüğünü, çoğunlukla yeni başlayan oyuncular ile karşılaştığını ekledi. Böylelikle altın portreyi daha kısa sürede ve kolayca alabileceğini düşündüğünü aktardı. Yapımı ucuz olan desteleri oyunlarında tercih ettiğini söyledi ve kazanma oranının yüksek oluşunu kendi destesinin güçlü olmasından ziyade karşılaştığı rakiplerinin deneyim açısından zayıflığına bağladı.

priest

Oynamaktan en fazla keyif aldığı sınıfları ise Warrior, Priest ve Warlock olarak isimlendirdi. Priest sınıfı ile oynadığı oyunlarda, oldukça komik senaryolara şahit olduğunu ve bu gibi durumlardan ne kadar keyif aldığının altını çizdi. Yoğunlukla kontrol tarzı kart ve desteleri tercih ettiğini belirten Cauthron, Favori sınıfının Priest olduğunu, World of Warcraft oynadığı yıllarda Priest sınıfı ile 10 yılını geçirdiğini aktardı.

Önümüzdeki genişleme paketi için şimdiden 2000$ gibi bir bütçe ayırdığını belirten Cauthron, genişleme paketinin gelmesinin ardından deste almaya devam edeceğini ekledi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!