Beşiktaş Esports Şampiyon Oldu!

Beşiktaş Esports, İspanya’da düzenlenen DreamHack ShowDown şampiyonu oldu!

Dünyanın önde gelen kadın Espor ekiplerinin mücadele ettiği DreamHack ShowDown, 7 Temmuz’da oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi. Temsilcimiz Beşiktaş Esports takımı, finalde CLG Red’i 2-1 mağlup ederek turnuvayı şampiyon tamamladı.

İspanya’da düzenlenen DreamHack ShowDown, turnuvada 8 takımı ağırladı. Turnuvaya B grubunda başlayan ve grubunu 6 puanla lider tamamlayan Beşiktaş, Play-Off’a kalma şansı elde etti. İlk turda Dignitas Fe ile karşılaşmaya çıkan Beşiktaş, Nuke haritasında 16-4, Dust 2 haritasında ise 16-11’lik skorlarla seriyi 2-0 kazandı.

Final etabında CLG Red takımı ile eşleşen Beşiktaş ilk harita olan Vertigo’da 16-10 galip gelerek seride 1-0 öne geçti. 2. maçta Mirage haritasında ter döken Beşiktaş, bu maçtan 5-16’lık mağlubiyet ile ayrıldı. Son harita olan Inferno’da ise rakibini 16-9 geçerek seriyi 2-1 kapatarak şampiyon olmayı başardı.

Beşiktaş bu şampiyonluk ile DreamHack Open Rotterdam’a direkt katılma hakkı kazandı. Aynı zamanda da 50 bin dolarlık ödülü kasasına koydu.

Turnuvanın MVP’si Petra oldu!

Beşiktaş Esports’un yıldız oyuncusu Petra “Petra” Stoker oldu. 26 yaşındaki tecrübeli oyuncu sergilediği etkili performansıyla takımına şampiyonluğu getiren isim oldu. Beşiktaş Esports’un kupa kaldırma anına buradan ulaşabilirsiniz.

OPPO Reno Z Türkiye’de Satışa Çıktı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!