Başkent’te ‘E-Spor Gençlik Kupası’ Başlıyor

Son Güncelleme Tarihi:

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, TESFED İl Temsilciliği ve Gazi Üniversitesi E-Spor Topluluğu; Ankaralı e-spor severleri 21 Mayıs- 13
Haziran 2021 tarihleri arasında online olarak düzenlenecek ‘Ankara E-Spor Gençlik Kupası ve Başkent Birinciliği Turnuvası’nda bir araya
getiriyor.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2021 yılı e-spor faaliyetlerine yönelik olarak TESFED İl Temsilciliği’nin koordinasyonunda Gazi Üniversitesi E-Spor Topluluğu ile birlikte ‘Ankara E-Spor Gençlik Kupası ve Başkent Birinciliği Turnuvası’ adı altında e-spor turnuvası gerçekleştirilecek.

 

Ankara’da ikamet eden ve e-spora ilgi duyan sporcuların katılımına açık olacak turnuvalar, birer hafta arayla sırasıyla ‘PUBG Mobile’, ‘Zula’, ‘League of Legends’ (LoL) ve ‘Valorant’ adlı oyunlar üzerinden 21 Mayıs- 13 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.

 

‘Ankara E-Spor Gençlik Kupası ve Başkent Birinciliği Turnuvası’nın ‘PUBG Mobile Turnuvası’ ön elemeleri 21-22 Mayıs 2021 tarihinde, final müsabakaları 23 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak. 12 yaş ve üzeri olan tüm e-sporcuların katılımına açık olacak turnuvanın kayıt tarihleri, 19 Mayıs gecesi 23.59’da son bulacak.

‘Ankara E-Spor Gençlik Kupası ve Başkent Birinciliği Turnuvası’nın bir diğer müsabakası ‘Zula Turnuvası’nın ön elemeleri ise 28-29 Mayıs 2021 tarihinde, final müsabakaları 30 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak. 15 yaş ve üzeri olan tüm e-sporcuların katılımına açık olacak turnuvanın kayıt tarihleri, 26 Mayıs gecesi 23.59’da son bulacak.

Turnuvanın bir diğer karşılaşması ‘League of Legends’ (LoL) Turnuvası’nın elemeleri 4-5 Haziran 2021 tarihinde, final müsabakaları ise 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek. Son başvuru tarihi 2 Haziran saat 23.59 olarak belirlenen LoL Turnuvası, 12 yaş üzeri tüm e-sporcuların katılımına açık olacak.

Gençlik Kupası’nın son turnuvası ‘Valorant’ olacak. Ön elemeleri 11-12 Haziran 2021 tarihinde yapılacak Valorant Turnuvası’nın final müsabakaları 13 Haziran 2021 tarihinde yapılacak ve turnuvaya 16 yaş ve üzeri olan tüm e-sporcular katılabilecek. Turnuvaya 9 Haziran 2021 tarihi ve saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilecek.

E-sporun sportif tarafının öne çıkacağı turnuvaların şampiyon takımlarına Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘19 Mayıs Gençlik Kupası’ verilecek. Ayrıca Başkent’in ‘PUBG Mobile’, ‘Zula’, ‘League of Legends’ (LoL) ve ‘Valorant’ birincilerini de belirleyecek ‘Ankara E-Spor Gençlik Kupası ve Başkent Birinciliği Turnuvası’nda ilk üçe giren takımlara Ankara Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde
yapılacak ödül töreniyle altın, gümüş ve bronz madalya verilecek.

Ankara E-spor Gençlik Kupası ve İl Birinciliği Zula Turnuvası’na katılım için e-sporcu lisansı şartı, pandemi koşulları dikkate alınarak geçici olarak uygulanmayacak. Ancak dereceye giren takım oyuncuları, ödül törenine katılımları sırasında belgelerini il müdürlüğünün sicil lisans bölümüne vererek lisanslarını ücretsiz olarak temin edebilecek.

Gazi Üniversitesi E-Spor Topluluğunun Twitch kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak turnuvalara aşağıdaki linkler üzerinden katılım yapılabilir.

PUBG Mobile Turnuvası Kayıt Formu: https://forms.gle/MPqKCo63jPFaP9YE9
Zula Turnuvası Kayıt Formu: https://forms.gle/UpUqpZhGptigwjM47
League of Legends Turnuvası Kayıt Formu: https://forms.gle/eSwZKz6LjoiinpkX9
Valorant Turnuvası Kayıt Formu: https://forms.gle/uvuufuzpYdLFaEbM7

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.