ASUS RoG Cup Dota 2 heyecanı başlıyor!

Son Güncelleme Tarihi:

ASUS Rog Cup heyecanı, Adeks’te bıraktığımız yerden devam ediyor. Asus sponsorluğunda Adeks‘in ev sahipliği yapacağı Asus RoG Cup Series Dota 2 başlıyor! Artık sahne Dota 2 oyuncularının. 16 takım Adeks’te birincilik kürsüsüne çıkmak için kozlarını paylaşacak. ASUS ve Corsair‘ın turnuvada Dota 2’nin devleri çarpışıyor.

Bu LAN turnuvasında yer almak için ilk önce 2 hafta boyunca düzenlenecek online elemelerden geçmemiz gerekiyor. TRDotA.net tarafından düzenlencek online elemelerden biletini kazanan 16 takım Adeks’te düzenlenecek finallere katılım hakkı elde edecek. İşte turnuva bilgileri!

Genel Bilgiler

Slot : 16

Tarih : 25 Ağustos (LAN finali)

Tür : 5v5 / Online / LAN

Kullanılacak PC sayısı : 80

Turnuva Formatı : Grup / Single Elimination(bo3)

Katılım ücreti : Yok

Ödül :

1.Takıma 5x nvidia 650 ekran kartı

2.Takıma 5x asus orion pro kulaklık

3.Takıma 5x corsair 600w power

4.Takıma 5x Adeks’te 50 saat pc kullanımı

1 adet corsair mouse (MVP)

Online Eleme Genel Bilgiler:

Eleme Sayısı : 2

Tarih : 13-14 Ağustos * 17-18 Ağustos

Slot : 64+

Tür : 5v5 / Online

Turnuva Formatı : Single Elimination (bo1)

Katılım ücreti : Yok

Ödül : Offline turnuvada slot

Kayıt : Online elemeler TRDota.net üzerinden yapılacaktır.

Online elemelere katılmak için trdota.net adresininden kayıt olmak gerekiyor. Kayıt olmak isteyenler başvuru linki için buraya tıklayabilirler.

 

Online Eleme Sistemi:

*Online elemeler TRDota.net üzerinden yapılacaktır.

*Turnuvalara katılım ücretsizdir.İki adet Online eleme yapılacaktır.Bu online elemelerin ilkinde çeyrek finale kalmayı başaran 8, ikincisinde de 8 olmak üzere toplamda 16 takım Offline Final’e katımla hakkı kazanacaktır.

*İlk elemede çeyrek finale kalamayan takımlar(elenen) ikinci elemeye girebilir.

*Maçlar tek maç üzerinden yapılacaktır.Ro16 yani son 16 takım kaldığında bu maçlar bo3 şeklinde olacaktır.Çeyrek finale çıkma maçları olan ro16′nın bo3 olma sebebi kazanan takımın turnuvaya katılma hakkı olacağından dolayıdır. Çeyrek finale çıkma mücadeleleri online turnuvanın Finalidir.

 

Turnuva Formatı: (Offline Turnuva’ya aittir)

Grup Sistemi hakkında bilgi:

4′erli 4 gruptan oluşacak grup maçlarında grubunun puan olarak en iyi 2 takımı 1. ve 2. olarak gruptan çıkacaktır.Her grupta seri başı sistemi uygulanacaktır. Her gruba belirleyeceğimiz güçlü(önceki turnuvalardaki performanslar göz önüne alınarak) takım(yada takımlar) yerleştirilecektir. Gruplarda maçlar bo1(tek maç) olmak üzere her takım birbiriyle en az 1 maç atacaktır.

Dipnot:Grup maçlarında 1 maç kazanan takım 3 puan almış sayılacaktır,maçların tamamı bittikten sonra puan sıralamasında beraberlik olması durumunda berabere kalan 2 takımın kendi arasında oynadığı maçın sonucuna bakılarak grubu 2. veya 1. tamamladığı kararlaştırılacaktır.İkiden fazla takım aynı puanda olması durumundagpm‘e bakılır.

 

Grup maç saatleri:

*Tüm gruplar aynı anda maçlarını atacaktır,Bir saat içinde her grupta kendi içinde 2 maç atacaktır.Toplamda bir saat içinde 8 maç oynanacaktır.

09:30 – 10:30 A1vsA3 A2vsA4 | B grubu 2 maçı | C grubu 2 maçı | D grubu 2 maçı

10:35 – 11:35 A1vsA2 A3vsA4 | B grubu 2 maçı | C grubu 2 maçı | D grubu 2 maçı

11:40 – 12:40 A1vsA4 A2vsA3 | B grubu 2 maçı | C grubu 2 maçı | D grubu 2 maçı

*Her maçtan sonra her takımın maksimum 5 dakika sigara molası bulunmaktadır. 2 takım anlaşıp molaya çıkmayıp maçını hemen oynama hakkınada sahiptir.

*Grup maçları bittikten sonra yemek molası verilecektir.

Single elimination formatı hakkında bilgi:

*Grup maçlarının ardından kullanılacak olan bu formatta çeyrek final yarıfinal ve finalmaçlarında best of three (3 ün en iyisi) sistemiyle kazanan takım turu atlamış olur.Bu formatta her takımın yalnızca 1 hakkı vardır.Kazanan takım turnuvaya devam eder kaybeden ise elenir.

Grup Sonrası PlayOff Sistemi:

*Grup maçlarının ardından kalan 8 takım AC BD şeklinde eşleşir.Grup birincileri ile grup ikincileri çeyrek finalde mücadele eder. Yani A1vsC2,B1vsD2,A2vsC1 B2vsD1 şeklinde Çeyrek final mücadeleleri oluşmuş olur.Çeyrek Finalden itibaren final dahil Bo3 şeklinde olacaktır.

*Her maçtan sonra her takımın maksimum 5 dakika sigara molası bulunmaktadır. 2 takım anlaşıp molaya çıkmayıp maçını hemen oynama hakkınada sahiptir.

*Yarı finalden sonra yemek molası alınabilir.Anlaşma durumunda final hemen oynanabilir.

Canlı Yayın Sistemi :

*Tüm gün boyunca maçlar canlı yayın olarak sunulacaktır.Tüm maçlar WatchGame seçeneği ile izleyebilecekler,Ayrıca Adeks’te gün boyu projeksiyon eşliğinde büyük ekranda maçlar canlı yayın eşliğinde izlettirilecektir.

Oyun Sonu SS’leri Sistemi :

*Turnuva boyunca maç bitiminden hemen sonra oyun sonu görüntülerine,match IDlerine ve kazananına Oyunguru Gaming Community Facebook sayfasından dan ulaşabileceksiniz.

Bilgisayarlar ve Turnuva Klasörü :

*Turnuvada kullanılacak tüm makinalar windows7 işletim sistemine sahiptir.i5 işlemci ve 4 gb ram mevcuttur.Masaüstünde bulunan “Turnuva Klasörü”nden getireceğiniz ekipmanların driver’larına ulaşabilirsiniz.

MVP Ödülü hakkında bilgi :

MVP ödülü Final maçı dikkate alınarak verilecektir. Bu maçlar oynandığı  süreçteOyunguru Gaming Community Facebook sayfasından maçtaki oyuncuların Nickleri oylamaya açılacaktır.Maçlar oynanırken sizce MVP olarak gördüğünüz oyuncuya oy vererek ödülü kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Katılacak tüm takımlara başarılar!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!