ASUS RoG Cup Dota 2 – final öncesi durum raporu

Son Güncelleme Tarihi:

ASUS RoG Cup Dota 2 için tüm online aşamalar tamamlandı. ASUS RoG Cup Dota 2’de oynanan 2 online eleme aşamasının ardından, Adeks’te düzenlenecek büyük organizasyonuna katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu.

Turnuvaya inanılmaz bir ilgi gösteren Türk dotacılar resmen elemelere hücum etti. TRDota.net tarafından düzenlenen online eleme ayağında; 1. elemede 128 takım, 2. elemede ise 115 takım mücadele etti. 2 elemede toplam 165 farklı takım birbiriyle yarıştı. Bu takımlar arasında 1. elemede 133, 2. elemede ise 117 karşılaşma oynandı.

Bu istatistiklerden de anlaşılacağı üzere ASUS RoG Cup, Dota 2 alanında, ülkemizde bir Dota 2 turnuvasında en fazla maç yapılan ve en fazla katılıma sahne olan turnuva olmayı başardı.

 

 

Online elemelerde takımlar arasında yapılan maçlar neticesinde toplam 16 takım, Adeks’te oynanacak ASUS RoG Cup Dota 2 büyük finalleri için bileti kaptı. Online elemelerden çıkan takımlar arasından DD, NM ve TCL takımları, Adeks’teki büyük finale katılım şartlarını yerine getirmediklerinden dolayı final haklarını kaybettiler. Bu takımlar yerine TRDota.net tarafından organize edilen online elemelerdeki  genel performans ve çeşitli kriterler neticesinde  SMAB, TM ve VOTS  takımları büyük finale davet edildi. ASUS RoG Cup büyük finalinde yer alacak takımların listesine aşağıdan erişebilirsiniz.

ASUS RoG Cup Dota 2 büyük finali 25 Ağustos Pazar günü Adeks’te oynanacak. Turnuvada nefeslerin tutulacağı maçlar streamlenecek ve böylece bu heyecana evimizden de ortak olabileceğiz. Turnuvada TRDota.net tarafından yapılan röportajlar, turnuvanın bitmesiyle sosyal medyada yer alacak.

ASUS RoG Cup’a katılan tüm takımlara başarılar diliyoruz.

 

 

ASUS RoG Cup büyük finaline gelmeye hak kazanan takımlar;

 1. BFTurK
 2. Vol
 3. LP
 4. MUFC
 5. SMAB
 6. ANT
 7. IPM
 8. TM
 9. ZONE
 10. em
 11. dLL
 12. DP
 13. AowG
 14. Vots
 15. Hesc
 16. CMaR
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!