Assassin's Creed IV: Black Flag için ilk puanlama geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

PS3 ve Xbox 360 platformları için çıkışı öne alınan AC IV: Black Flag, PC ve Wii U sürümlerinde ise Avrupa’da biraz daha geç çıkacak. Yine de Ubisoft, Fransız merkezli bir firma olduğundan kendi ülkesine öncelik tanımış olacak ki, yine Fransız merkezli bir dergi olan Jeux Video, oyunu ilk kez oynama fırsatı yakalamış.

AC4

Jeux Video, oyunu 4 farklı kategoride puanlamış ve oyuna genel olarak 20 üzerinden 18 vermiş.

  • Oynanış: 4/5
  • Grafik: 4/5
  • Müzik ve sesler: 5/5
  • Oynanış süresi: 5/5

Oyunun artılarına geniş ve zengin dünyayı, yapılacak aktivitelerin çokluğunu ve gizlilik mekaniklerinin çok başarılı olduğunu koyan Jeux Video, eksilerinde ise PS3’te yaşanan frame düşüşlerini ve PS4’teki anti-alias eksikliğini not düşmüş.

ac-iv-black-flag-present-day-2

Bunların dışında oyunun sadece PlayStation 3 ve 4’te incelendiği, Xbox 360’da ise denenmediği söyleniyor. Dövüşlerin AC3‘e göre daha sakin olduğu, Edward ile oynamaya başlamamızın yaklaşık ilk 10 dakika içinde gerçekleştiği, gemi savaşlarının çok başarılı ve ekonomi sisteminin daha rahat anlaşılır bir sisteme geçirildiği söyleniyor. Ayrıca oyundaki yan görevler de karakter gelişimini doğrudan etkiliyormuş.

Şimdiye kadar ki en başarılı AC oyunu olduğunu belirten dergi editörleri Fransız olduklarından oyuna destek mi çıkıyorlar bilinmez ancak, bölüm tasarımlarının ve oynanışın gerçekten diğer oyunlara göre geliştirildiği bir gerçek. Bu güne kadar merak edilen bir diğer şey de oyunun uzunluğuydu. İnceleme sonrasında bu da gün ışığına çıktı. Ana senaryo yaklaşık 20 saat sürerken yan görevler ile birlikte oyun 50 saati geçiyor.

Gayet iyi bir süre, ne dersiniz?

ac4-ilk-not

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!