Asphalt 9: Legends Rekor Sürede Zirvedeki Yerini Aldı!

Oyun, yayınlanmasının üzerinden geçen 1 haftada App Store, Google Play ve Microsoft Store üzerinde 4 milyon indirme sayısını geçti.

Dünyanın önde gelen mobil oyun yayıncı ve yapımcılarından Gameloft, ödül avcısı Asphalt serisinin son oyunu Asphalt 9: Legends’ın kısa sürede platform mağazaları listelerinde en üst sıraya yerleştiğini gururla duyuruyor! Yayınlandığı 26 temmuz tarihininden sonraki bir haftalık sürede Asphalt 9: Legends, 150 ülkenin App Store’unda en çok indirilen ilk 5 oyun kategorisinde; Türkiye’de ve Japonyada birinci, Fransa, Almanya, İtalya’da ikinci ve ABD’de dördüncü sıraya ulaştı!

Asphalt 9: Legends’ı indiren ve dünyadaki tüm mağazalarda 4,6/5,0 puanlayarak yine bir Asphalt serisi oyununu mobil yarış oyunlarının altın standartı olarak onurlandırdılar. Ayrıca oyun, oyuncuların övgülerinin yanı sıra mağazalar tarafından da ön plandaki oyunlar arasında gösterildi. Asphalt 9: Legends, Apple tarafından Türkiye başta olmak üzere “Editörün seçimi” listesine alındı ve tüm dünyadaki birçok App Store’da “Günün Oyunu” olarak sunuldu. Dahası, ABD ve çoğu Avrupa ülkesinin Google Play Uygulamalar sayfasında da ön planda sunuldu.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends

Gameloft oyunlarının üretiminden sorumlu başkan yardımcısı Alexandre Pelletier-Norman konu hakkında; “Yıllar boyu süren tutkulu çalışmanın ve birikimin sonucu olan Asphalt 9: Legends’ın bu baş döndüren başarısına şahit olmaktan mutluyuz. Oyuncuların bu çoşkulu tepkisi Gameloft’un en iyi mobil oyun deneyimini sunduğunu yeniden gösteriyor.” diyor ve “Tüm kullanıcılarımıza bize güvendikleri için minnettarız. Kendimizi ilerletmemiz ve aşmamız için her zaman yol göstericimiz olacaklar.” şeklinde sözlerini tamamlıyor.

Dünyanın en çok indirilen mobil yarış serisinin son oyunu Asphalt 9: Legends, arcade yarış oyunlarının klasik eğlencesini geri getirirken bu türün standartlarını en yeni ve en üst seviyeye çıkarıyor. Bir yandan mobil oyun dünyasında mobil ile konsol grafikleri arasındaki farkı yeniden kapatırken, güçlü bir çok oyunculu yarış deneyimi ve birçok sosyal özellikler sunuyor.

Oyunu App Store, Google Play ve Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz. Tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

PlayStation 4 Satış Rakamları Açıklandı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!