A.M.K Kılıcı Artık Yok

A.M.K Kılıcı, Ad Carry’lerin ve çoğu AD Şampiyonları’nın gönlünde taht kurmuş olan bir eşyadır. Oyuncular 7.12 yamasından sonra oyuna girdiklerinde eşyayı bıraktıkları gibi bulamadılar. Hepimizin “A.M.K Kılıcı” olarak bildiği eşyanın adı “Tek Kılıcı” olarak değiştirildi. Riot Games Türkiye ofisi de son güncelleme notlarında değişikliği şu şekilde duyurdu.

Oyuncular sosyal medyada değişikliğe olan memnuniyetsizliklerini yoğun bir şekilde belirtiyorlar. Peki siz A.M.K Kılıcı’nın açılımını biliyor musunuz?

Riot Games Türkiye ofisinde Oyuniçi Hizmetler Yöneticisi olarak çalışan Kumbil, League of Legends forumlarında eşyanın ismi hakkında şu şekilde bir açıklamada bulunmuştu.

A.M.K kılıcı ve başka pek çok terimin anlamı, Arkadaşlık, Muhabbet ve Kardeşlik Kılıcı. Bu kılıcın orijinali olan B.F Sword, pek çok kişiye göre Doom’daki B.F (Big F*cking) Gun’a gönderme olsa da, sevgili Nika kılıcın açılımın Best Friend Sword olduğunu söylemişti. Biz de iki anlamı da yansıtacak ve espriyi koruyacak bir çeviriyi tercih ettik.
Umarım soruna yanıt verebilmişimdir. Ayrıca terimler, seslendirme ve yerelleştirmenin ardındaki genel mantık hakkında bilgileri aşağıdaki bağlantıda bulabilirsin:

 

http://tr.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=435

 

Adalet Meydanlarında görüşmek üzere

 

Hepimiz Tek Kılıcının eski adını özleyeceğiz. Peki yeni ismine alışabilecek miyiz dersiniz?

HWA’nın Yeni Transferi Çok Tanıdık Bir İsim

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.