19 Mayıs E-spor Gençlik Kupası’nda Şampiyon Belirlendi!

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TESFED Ankara Temsilciliği, ortak planlaması sonucunda düzenlenen  League of Legends turnuvası tamamlandı.

15-21 Mayıs 2020 Gençlik Haftası çerçevesinde gençlerin evlerinden katılım göstererek yarıştıkları League of Legends turnuvasında şampiyon takım belli oldu.Toplamda 31 takımın kayıt yaptırdığı turnuvada çekişmeli maçlar oynandı. 3 gün süren etkinlikte ilk elemeler 16 Mayıs saat 11:00’da oynanırken çeyrek ve yarı final maçları 18 Mayıs tarihinde oynandı.

Final maçı twitch.tv/tesfedankara kanalından canlı olarak yayınlanan turnuvada ilk üçe giren takımlara Riot Games RP point dağıtırken, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da kupa, madalya ve çeşitli ödüller verilecek.

Turnuva sıralaması ise şu şekilde oluştu;

1. E bas Win AL

2. Yaşlı Parmak

3. Yazık Kafana

Finale kalan iki takım ise kozlarını 20 Mayıs tarihinde paylaştılar ve bu karşılaşmanın ardından şampiyon takım belirlendi.

Ankara’da ikamet eden veya eğitimini Ankara’daki lise ve üniversitelerde sürdüren 15 yaş üzeri tüm esporcuların katıldığı etkinlik, Ankara’da resmi olarak gerçekleştirilen ilk online turnuva oldu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!