P3P’den Şok Transfer Hamlesi!

30
0

Şampiyonluk Ligi’nin çiçeği burnunda ekibi P3P eSports, mevsimdeki ilk transfer hamlesini yaptı. Nişancı pozisyonunda değişikliğe gitmek isteyen takım, kısa bir LCS tecrübesi de bulunan yetenekli oyuncu Victor ‘Reje‘ Eriksen ile anlaştı.

2017 Yaz Mevsimi için tecrübeli oyuncuların ağırlıkta olduğu bir ekip kuran P3P, nişancı ve orta koridora tecrübesi az ve genç oyuncular tercih etmişti. Orta koridordaki Shoshin, 2017 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde Team Turquality’deki oyunuyla ne kadar yetenekli olduğunu göstermişti. Nişancı rolünde daha önce ülke liglerinde oynayan ve fazla deneyimi bulunmayan Amades, tekli dereceli yeteneği olarak transfer edilmişti. Fakat P3P Amades’ten beklediğini alamadı. Sönük performansı takımı bu değişikliğe itti.

Ekibin yeni transferi Reje’nin ise Amades’e oranla daha fazla tecrübesi olduğu aşikar. Daha önce Unicorns of Love ve Tricked Esports gibi ekiplerde forma giyen oyuncu, kısa bir süre EU LCS’te Vitaliy’de oynamıştı. Son olarak Alternate’de forma giyen Reje, Cognac ile ekibin başarısı için önümüzdeki haftadan itibaren alt koridorda mücadele edecek. Konuyla alakalı olarak twitterdan paylaşım yapan Reje, takipçilerine TŞL’ye geldiğini duyurdu.

https://twitter.com/rejelol/status/874231581975687168

P3P eSports için problemlerden birisi nişancı olsa da çözülmesi gereken başka sorunlar da var. Rawbin’in düşük performansı ve Shoshin ile olan sinerjisinin yetersizliği, takımın oyun planını Vadi’ye yansıtamamasına yol açıyor. Şu an için uyumsuzlukları fazlasıyla dikkat çeken P3P bakalım ilerleyen haftalarda bu transfer hamlesi ile işleri yoluna koyabilecek mi?

BAUSuperMassive’den Beklenmeyen Transfer!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Doruk Anıl

Editörlerin Efendisi