LoL | 2017 Yaz Mevsimi Kadroları Karşınızda!

77
0

Karşınızda 2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde sahneye çıkacak 8 takım!

Kadroların son transferlerle birlikte belli olmasıyla, bizi çok çekişmeli bir mevsimin beklediği belli oldu. Yeni transferler nasıl oynayacak? Yetenekli isimler performanslarını koruyabilecek mi? SuperMassive ligi tekrar domine edebilecek mi? Bütün soruların cevaplarını yakında alacağız.

1907 FENERBAHÇE ESPOR

Bahar Mevsimi’ndeki istikrarsız performansıyla bekleneni veremeyen Reach’in yerine, NA LCS ve EU LCS tecrübesi olan Move’u kadroya katan takım bu değişiklikle performansını arttırmayı umuyor. Move Türkiye’de daha önce Dark Passage’da oynamıştı. Kış Mevsimi’nde bekleneni veremeyen Move yeni takımındaki vatandaşı Frozen ile uyum yakalayabilirse oldukça etkili olacaktır.

Koç Pades’in göreve geldiği günden bu yana kendini geliştiren takımın en önemli sorunlarından biri erken oyun aşamasındaki problemleriydi. Kış Mevsimi boyunca en kötü üçüncü erken oyun istatistiklerine sahip olan takım şampiyonluk yolunda iddialı olmak istiyorlar ise bu problemlerini çözmeliler.

BAUSUPERMASSIVE ESPOR

MSI’ın ardından şok bir kararla takımdan ayrılan Dumbledoge’un yerini ilk kez Şampiyonluk Ligi tecrübesi yaşayacak olan Tolerant’la dolduran takım bu transferle büyük bir risk alsa da sonunda ne olacağı belli olmaz. Belki daha başarılı olacak bir oluşumun ilk adımı atılmıştır.

Tek transferini destek rolünde yapmayan takımda, Exorant’ın gitmesiyle boşalan koçluk koltuğuna 2015’den sonra koçluğa ara veren Lethilion oturdu.

ÇİLEKLER

Bir mevsim aranın ardından Şampiyonluk Ligi’ne geri dönen Çilekler, takımın yükselişinde büyük pay sahibi olan Rawbin IV’ün yerine daha önce Team Turquality ve NumberOne eSports’tan tanıdığımız KonDziSan’ı transfer etti.

DARK PASSAGE.BKM EXPRESS

Kış Mevsimi’nde istediği sonuçları alamayan ve tarihinde ilk defa düşme korkusu yaşayan Dark Passage kadrosunda büyük bir değişikliğe gitti ve dört transfer birden yaptı. Galatasaray Esports’tan tanıdığımız yetenekli üst koridor oyuncusu Broken Blade’i kadrosuna katan takım, ormanını son olarak Origen’de oynayan genç ormancı Cinkrof’a ve desteğini de Giants’ın tecrübeli destek oyuncusu Hustlin’e emanet etti. Son transferi ise  daha önce Fnatic ve Giants’da yardımcı koçluk yapan Blumigan’ı koç olarak kadrosuna katarak yaptı.

Takımın tecrübeli ve bir o kadar da yetenekli oyuncuları Immortoru ve HolyPhoenix’in artık liderliğe soyunmaları gerekecek. Dakika başına 2.93 totem kullanarak bu alanda ligin açık ara en kötü takımı olan Dark Passage’ın çok büyük uyum sorunları vardı. Yaptıkları yeni transferler ile bu uyum sorununu aşabilirlerse takımdaki yetenekli oyuncular sayesinde Yaz Mevsimi’ne bomba gibi girebilirler.

GALAKTICOS

Ligin en renkli takımı olan Galakticos, kadrosunun bel kemiğini korumakla kalmadı üstüne takımı güçlendirmeyi de başardı. Destek pozisyonuna ligin en tecrübeli isimlerinden birisi olan Rogu’yu getiren takım, üst koridora 2016 Yaz Mevsimi’nin en değerli oyuncusu olan Marshall’ı transfer etti. Marshall şu an cezalı durumda ve takıma 4. haftadan sonra katılabilecek. Son transferini de koç pozisyonunda yapan takım PAL’ın boşalttığı koltuğu JungleJuice ile doldurdu.

Takım her ne kadar elini güçlendirmiş gibi gözükse de madalyonun bir de diğer yüzü var. Marshall bir senedir profesyonel arenadan uzak kaldı ve durumunun ne olduğu bilinmiyor. Tecrübeli destek oyuncusu Rogu ise Dark Passage’da kötü bir sezon geçirdi. Performansını bir üst seviyeye çıkartabilecek mi göreceğiz.

OYUNFOR.CREW

İki Danimarkalı oyuncusuyla yolları ayıran son finalist Oyunfor.CREW, bu oyuncuların yerine iki Koreliyle yola devam kararı aldı. Son olarak Origen’de oynayan Naehyun ve onun gibi Güney Kore’den gelen kapalı kutu destek oyuncusu Mocha bu mevsim CREW formasıyla başarı peşinde koşacak.

Kış Mevsimi’nin uzak ara en agresif takımı olan CREW, bu agresiflikleri sayesinde finale kadar çıkmayı başarabilmişti. Yeni hedefleri ise bu oyunlarıyla TBF’de boy gösterebilmek. Takımın yeni transferleri Naehyun ve Mocha ise tam bir kapalı kutu. Naehyun son olarak Origen’de oynamıştı. Mocha ise Kore dışına ilk defa çıkıyor. Ligin en tecrübeli koçlarından biri olan LeLouch’un bakalım bu mevsim neler yapacaklar.

P3P ESPORTS

Yükselme Ligi şampiyonu takım kadrosunu neredeyse baştan aşağı değiştirdi. Alt koridorunu Amades ve Cognac ikilisine emanet eden takım, orta koridora Team Turquality’nin parlayan oyuncusu Shosin’i getirdi. Çilekler’in lige çıkmasında büyük rol oynayan Rawbin IV ise takımın ormandaki yeni yüzü olacak. Son olarak ise koç rolünde daha öceden Team AURORA’da koçluk yapan Realen’i göreceğiz.

P3P yetenek seviyesi olarak ligdeki diğer takımlara göre daha alt seviyede gibi gözüküyor. Bunu dengelemek için yapmaları gereken şey ise güçlü bir makro oyun ve takım uyumu olacaktır. Takımın en yetenekli ismi gözüken Shosin bazen kendini kaybediyor ve maçları tekli dereceli maçı gibi oynuyordu. Eğer bu sorunu aşabilirse takımdaki tecrübeli oyuncuların, Cognac ve Rawbin IV, sayesinde güzel işler başarabilirler.

TEAM AURORA

Alt koridorunu elinde tutan Team AURORA diğer üç rolde değişikliğe gitti. CREW’un yaptığı gibi iki Kore’li ile anlaşan ekip, daha önce KOO Tigers’ta oynamış ve son olarak Origen’de forma giyen Wisdom’ı ormana transfer ederek bu bölgeyi sağlama aldı. Kore’de Karthus’uyla ünlü orta koridor oyuncusu Cheong ve Türkiye’de koridor aşamasında muhteşem işler çıkaran üst koridor Panky, takım kadrosunu tamamlayan isimler oldu. Takımın son yaması koç bölgesine yapıldı. Geçtiğimiz mevsim birçok kez koç değiştiren AUR, bu mevsime ilk koçluk tecrübesini yaşayacak olan eski EU LCS ve Kore ligi LCK oyuncusu S0NSTAR ile başlayacak.

Kağıt üstünde ligin en yetenekli kadrolarından birine sahip olan takımda işler bununla bitmiyor. Bu beşlinin birbirleri ile nasıl bir uyum sağlayacağı büyük bir merak konusu. Takımın iki Kore’lisinin neler yapabileceği hakkında henüz kimsenin bir fikri yok. Üst koridora transfer edilen Panky’nin ise istikrarlı bir performans göstereceğini düşünüyoruz. Ligin patlamaya hazır ikilisi Ruve sama ve Zergsting’in ise nasıl bir performans sergileyecekleri onları uzun süredir tanıyor olmamıza rağmen hala merak konusu. Bakalım bu sefer karşımıza nasıl seçimlerle çıkacaklar. Takımın başında bir Korelinin olması ise diğer Korelilerin takıma uyum sağlamasını kolaylaştırabilir. Bakalım bu mevsim nasıl bir performans sergileyecekler.

 

YASUO VE RİVEN’A YENİ KOSTÜM

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!