Pokémon Durmuyor! Yeni Oyun Pokéland Geliyor!

Pokémon Şirketi yeni akıllı telefon uygulaması olan oyunu Pokéland’i geçtiğimiz çarşamba günü duyurdu. Oyun hem iOS hem de Android telefonlarda oynanabilecek. 10.000 Japon oyuncu için alfa testleri başladı ve 9 Haziran’a kadar devam edecek. Oyuncular, oyunun kendi web sitesinden oyunun alfa haline kayıt olabiliyorlar.

 

Pokéland İçin Nasıl Kayıt Olurum?

Buraya tıklayarak oyunun resmi web sitesine ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki oyun daha Japonca içerikte. Ama siteye girdiğinizde az aşağıda yanında Pokétop olan kırmızı bir buton var önce ona basıyorsunuz. O sizi başka bir kırmızı butona yönlendiriyor. İkinci kırmızı butona bastığınızda ise test ile ilgili bilgi veren bir yazı çıkıyor. Onun altında mavi bir buton var. Zaten Google Play yazıyor üstünde.

Pokéland Nedir, Nasıl Oynanır?

Oyunda “Oyuncak Pokémon”lar mevcut. Bizim görevimiz de bunları toplayıp eğitip geliştirip onlarla savaşa katılmamız üstüne. Oyunun alfa versiyonunda 6 adet ada, 52 farklı aşama, 15 katlı “Şampiyon Kulesi” ve 134 Pokémon bulunuyor.

 

 

Niantic Labs’ Pokémon Go’yu 6 Haziran’da, 50’den fazla ülkede yayınlamıştı. Ayrıca geçtiğimiz hafta Magikarp Jump adlı ayrı bir oyun daha çıkardılar.

 

Far Cry 5 Fragmanı’ndan Öğrendiğimiz 10 Şey…

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.