Rust Şubat Ayında Erken Erişimden Çıkıyor!

Aralık 2013 tarihinde Steam’a katılan çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, Şubat ayında erken erişimden çıkacağını belirtti. 2018 tarihine kadar erken erişimde kalmakta ısrar eden Facepunch Studios’un kurucusu Garry Newman, 8 Şubat’ta tam sürüme geçeceklerini duyurdu. Tahmin edileceği gibi Garry Newman, 1.0 sürümü sonrasında gelişimin eksiksiz devam edeceğini söyledi ancak güncelleme takvimi, öncelikle özelliklerin düzenleneceğinden bahsetti. Ayrıca bu sırada oyuna gelecek güncellemeleri önceden oyunculara tanıtmak için bir test server’ı açacaklarını belirtti.

Bu büyük adıma rağmen Garry Newman, oyuncuların beklentilerini kontrol altına almaları için onlara şu cümleleri kurdu. ”Lütfen oyunu kütüphanenizdeki diğer çıkmış oyunlarla veya bazı idealize edilmiş sürümler ile kıyaslamamaya özen gösteriniz. Oyunu şimdi Erken Erişim’e girdiğimiz zamanki hali ile kıyaslayın. Bunu daha çok Prototip aşamasından Alfa’ya geçmişiz gibi düşünün.” dedi.

rust three million sales

Güncelleme geldiğinde Rust’da 20$’dan 35$’a kadar bir fiyat artışı olacağını belirten firma, Erken Erişim Rust’u alarak risk alan herkese teşekkür etmeyi unutmadı. Beş yıl bekledikten sonra erken erişimden çıkacak olan oyun, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmayacaklarını umduğunu belirtti.

Rust hakkında ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

DUNGEON HUNTER 5: BATI’YA YOLCULUK

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emrecan Üzüm

Oyun oynamak, yazmak ve keman çalmaktan hoşlanan, boş zamanlarda gündemi takip etmeye çalışan bir okur/yazar.