Romantik Anime Listesi 2

Son Güncelleme Tarihi:

 

Romantik animeler listesinin devamı olarak “Romantik Anime Listesi 2” ile devam ediyoruz. Yine sıralamada öncelik olmadığını belirtelim ve isterseniz romantik anime listemize geçelim.

 

  • SUKİTTE İİ NO YO – Say “I Love You”

Tachibana Mei, içine kapanık ve arkadaşların insanı sürekli yüzüstü bırakacağını düşünen bir kızdır. O yüzden insanlardan sürekli uzak durmaya çalışmaktadır. Okulun popüler çocuğu Kurosawa Yamato bizim Tachibana Mei’i değiştirebilecek mi acaba?

 

 

  • OURAN HİGH SCHOOL HOST CLUB

Fuioka Haruhi sessiz ve çok başarılı bir öğrencidir. Özel bir lise olan Ouran’da tam burslu okumaktadır. Görünüşü erkek sanılmasına neden olmaktadır. Durumları olmadığı için okul formasını bile alamamışlardır. Bİr gün okulda kaybolur ve hatayla bir kapıdan içeri girer. Burası okul içindeki bir host clubtır (erkeklerin kadınlara hizmet ettiği cafe tarzı yer). Ufak bir kaza sonucu Haruhi pahalı bir vazoyu kırar. Borcunu öderken yaşadığı tatlı, romantik maceraları anlatıyor animemiz.

 

 

  • NANA

Nana isimli iki genç kız trende karşılaşırlar ve bu son karşılaşmaları olmaz. Daha sonra kesişen hayatları iç içe geçer ve çok tatlı bir hikaye olarak karşımıza çıkar. İkisinin de ismi Nana olmasına rağmen kişilikleri ve hayat tarzları çok farklıdır. Sizce uyumu yakalayabilecekler mi? Anime türü olarak müzik, dram, komedi, romantik diyebiliriz.

 

 

  • GOLDEN TIME

Tada Banri yaşadığı bir kaza sonucu hafızasını kaybetmiştir. Hafızasını kaybetmek yaşadığı toplumdan kendini soyutlamasına neden olmuştur. Bu yüzden hayatında yenilik arayışına girmiştir. Tokyo’ya gidip hukuk okuyarak arayışına büyük bir adımla başlamıştır. Buradaki yeni insanlarla ilişkileri, üniversiteye alışma süreci gibi küçük maceralarıyla geçen Golden Time josei (18-35 yaş kadın izleyici kitlesine hitabet eden) tadında güzel bir anime.

 

 

  • BOKURA GA İTA – We were Here

Evet kabul etmek zor olsa da çizim kalitesi yönünden hayal kırıklığı olan bu tatlı anime aslında müthiş ve akıcı bir konuya sahip. Liseye başladıkları ilk yıl Takahashi Nanami yeni arkadaşlar edinmek istemektedir. İlk başta haz etmediği ama gittikçe yakın hissettiği Yano Motoharu isimli çocuğun geçmişteki kız arkadaşı ile ilgili gerçekleri öğrenir. Bu çift geçmişteki bu sıkıntıların üstesinden gelebilecekler mi?

 

 

  • İTAZURA NA KISS – Naughty Kiss

Evlerinin yıkılmasının ardından Aihara Kotoko’nun babası eski okul arkadaşının evlerine taşınma kararı alır. Ama kim bilebilirdi ki taşındıkları bu evin bireylerinden birinin Kotoko’nun deli gibi aşık olduğu İrie Naoki’nin evi olduğunu?

 

 

  • ROMEO X JULIET

Bir William Shakespeare eseri olan Romeo x Juliet’in anime versiyonu. Montague Ailesi ve Capulet Ailesi’nin savaşının ortasında dünyaya gelen Romeo ve Juliet’in klasik dramatik hikayesi. O yüzden çok bir şey söyleme ihtiyacı hissetmiyorum. Ama hikayenin birçok yerinde değişikliğe gidilmiş. Hoş bir havası var, tavsiye edilir.

 

 

  • HAKUSHAKU TO YOUSEİ – Earl and Fairy

Lydia Carlton, İskoçya’da yaşayan sevimli peri doktorudur. Ama ilginç olan perileri görebilen tek kişidir ve bu yüzden insanlar onun deli olduğunu düşünüp işini ciddiye almamaktadır. Kendiyle barışık olan Lydia bu durumu çok da önemsemeden işine devam eder. Bu arada Edgar ortaya çıkar ve Lydia’yı kurtardıktan sonra ondan yardım bekler.

 

 

  • GEKKAN SHOUJO NOZAKİ KUN – Monthly Girls’ Nozaki-kun

Sakura Chiyo sevimli ve oldukça neşeli bir kızdır. Okullarında bir öğrenci olan Nozaki’ye aşık olmuştur ve Nozaki dış görünüşünün aksine ünlü bir shoujo manganın mangakasıdır (çizeridir). Bu animede hikayemiz Sakura’nın asistan olarak Nozaki’nin yanında çalışmaya başlaması ve aralarındaki ufak yanlış anlaşılmaların komedisi üstünden ilerliyor.

 

 

  • AKAGAMİ NO SHİRAYUKİHİME – Snow White with the Red Hair

Shirayuki kıpkırmızı saçlara sahip güzel bir kızdır. Dedesi ve anneannesi ölünce bitki sattıkları dükkanı tek başına devralmıştır. Kırmızı saçlarıyla dikkat çeken Shirayuki’ye bir gün prensten haber gelir. Shirayuki prensin haremine girmek zorundadır. Ama bizim güzel Shirayuki’miz tabi ki boyun eğmeyecektir ve kaçmaya karar verir. Bu kaçış esnasında karşılaştığı insanlar hayatını nasıl etkileyecektir?

 

 

Romantik anime listemiz tabi ki burada da bitmiyor. Romantik anime listesinin devamı için beklemede kalın.

 

GİNTAMA FİLMİ GELİYOR!! İŞTE MÜZİKLERİ YAPACAK GRUP

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.