Kuzey Amerika’nın En Büyük E-Spor Şirketi MLG Satıldı!

33
0

Kuzey Amerika’nın en büyük elektronik spor oranizasyonu olam Major League Gaming, $46.000.000 karşılığında Activision Blizzard tarafından satın alındı!

blizzard activision

Satışın gerçekleşmesi ardından CEO Sundance DiGiovanni görevden alınarak yerine MLg’nin eski yönetim kurulu başkanı Greg Chisholm getirildi.

14 yıldır Kuzey Amerika elektronik sporlar sahnesinde organizasyon faaliyetlerini sürdüren MLG, özellikle Call of Duty serisi ile ilgili organizasyonlarda öne çıkan bir isimdi. Bunun yanı sıra Dota 2, Smite, TsarCraft ve daha pek çok oyunda da organizasyonlara imza atan şirket son olarak Kasım ayı ortalarında, Columbus şehrinde düzenlenecek olan Kuzey Amerika’nın ilk Major CS: GO turnuvasını organize edeceğini duyurmuştu.

ESL‘in Call of Duty World League turnuvasını duyurması ve oyunun elektronik sporlar tarafındaki resmi çözüm ortağı haline gelmesi ile büyük bir darbe alan MLG‘nin, yeni yönetim ile 2016’da nasıl bir faaliyet haritası izleyeceği şimdilik belli değil.

Sektörün önde gelen isimleri ise bu alışverişi, Activision Blizzard’ın 2016’nın bahar aylarında piyasaya çıkacak olan oyunu Overwatch’ın, e-spor alanında sağlam bir yer edinmesi adına yapılmış yerinde bir yatırım olduğunu düşünüyor.

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!