Hearthstone | Çin’de Kartların Paketlerden Düşüş Oranları Açıklandı

Hearthstone | Çin’de Kartların Paketlerden Düşüş Oranları Açıklandı

21
0

Eminiz siz de Hearthstone’da paketlerden düşen legendary kartların yüzde kaç oranla düştüğünü merak etmişsinizdir. Artık bu merakınızı giderebilirsiniz.

Çin’in yeni yasalarına göre Blizzard ve diğer tüm geliştiriciler oyun içi satın alınan ürünlerin paketlerden düşme oranlarını açıklamak zorundalar. Blizzard tüm oyunları için bunu yapmaya hafta başında Overwatch ile başladı. Chua Zhihong, Çin’li bir Hearthstone fanı, detayları çevirerek Reddit üzerinden herkese duyurdu.

Hearthstone için bu oranlar Overwatch’a göre daha kolaydır. Her pakette en az 1 rare bulunur ve her 5 paketten birinde epic görünür. Bu da %20 olasılık demektir. Legendary bir kart istiyorsanız ise oranımız 20 pakette birdir (%5). 

Bu oranlara rağmen bazen hiçbir şey elde edemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Artık emin olabilirsiniz ki üst üste açtığınız 39 paketten legendary çıkmadığı takdirde, 40. paketten çıkacağı kesindir.

Reddit postunda açıklanmış olmasına rağmen durum hala açık değil. Kısaca demek istedikleri ne kadar fazla kart açarsanız iyi bir kart çıkma olasılığının o kadar arttığıdır.

Golden kartlar için ise böyle bir oran henüz açıklanmadı. Açıklanması gerektiği hala net olmadığı için açıklanmadığını düşünüyoruz.

 

SK Gaming IEM Sydney Turnuvasının Kazananı Oldu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!