Gillette Edward Gaming’e Sponsor Oldu

Gillette Edward Gaming’e Sponsor Oldu

26
0

Gillette Çin’in güçlü ekiplerinden Edward Gaming’e sponsorluğunu duyurdu. 

Gillette markasının daha önce esporla alakalı tecrübeleri olmuştu. Hem ESL hem de Enrique ‘xPeke’ Cedeño (origen takım sahibi ve lol oyuncusu) ile partner olmalarının üzerine şimdi de bu sponsorluk eklenince artık bu sektöre en yakın markalardan birisi haline geldi diyebiliriz.

Gillette Global Başkan Yardımcısı  John Mang “Biz oyun sektörünün büyüdüğünü daha önce hep okurduk fakat xPeke ile partner olup Spodek Arena’da gerçekleşen IEM World Championship’teki binlerce oyuncunun inanılmaz tutkusunu görene kadar anlayamamıştık.” dedi. “League of Legends takımlarının baskı altında gösterdikleri performanstan ilham alarak, Gillette’nin Çin’in en iyi espor takımlarından biri olan ve 2017’de küresel anlamda da başarı sağlayabilecek EDG ile ortaklık kurduk.” diyerek sözlerine ekledi.

Gillette’nin spor dünyasına yakın olduğunu FC Barcelona, New England Patriot gibi takımlara daha önce sponsor olmasından zaten biliyoruz. 

Konuyla ilgili olarak EDG başkanı David Ng “Gillette’nin desteklediği ilk espor takımı olmak gurur verici. Gillette 100 yıldan fazla bir süredir alanında lider bir marka olarak dünyadaki en iyi atletleri destekliyor. EDG bu prestijli markanın da desteğiyle kendisini daha ileriye taşıyacak.” şeklinde konuştu. 

 

Fnatic DreamHack Summer Turnuvasına Davet Edildi

Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.