Fear Emekli Oluyor

Fear Emekli Oluyor

9
0

Dota sahnesinin en tanınmış oyuncularından biri olan Clinton “Fear” Loomis, aktif oyuculuk kariyerini sona erdirdiğini açıkladı. Fear, Evil Geniuses kadrosunda Koç olarak görev almaya devam edecek.

Evil Geniuses’in resmi internet sayfasında yayınlanan açıklamada Fear şunları söyledi:

10 yılı aşkın bir süredir, profesyonel bir oyuncu olarak rüyamı kariyerimi yaşıyorum ve bu süre zarfında tüm hedeflerimi gerçekleştirme ayrıcalığına sahip oldum. Ancak artık yeni bir hedefim var: Sağlığımı geri kazanmak. Dota ve rekabetçi sahne için tutkumu kaybetmiş değilim ancak uzun vadede, sağlığım herşeyden önce geliyor. Herkese desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Fear, EG kadrosu ile The Interational 2015 Şampiyonu olmuştu

Fear, son iki yıldır kolundaki sakatlıkla mücadele ediyordu. Hatta bu rahatsızlık sebebiyle The International 2014’te mücadele etme şansını kaçırmıştı.

Kuzey Amerika’dan çıkmış olan en iyi  oyunculardan biri olarak nitelenen Fear, Dota 2 kariyerine Online Kingdom ekibinde başlamış ve bu ekiple beraber ilk International şampiyonasında mücadele etmişti. Hatta bu süreç Valve tarafından yayınlanan belgesel Free-To-Play’de de konu edilmişti.  The International’ın hemen ardından ise Evil Geniuses’a transfer olmasıyla, Dota 2 rekabetçi sahnesinin en uzun soluklu partnerliklerinden birine imza atmıştı.