Espor Tarihinin En Büyük Ödül Havuzu!

Espor Tarihinin En Büyük Ödül Havuzu!

120
0

”Espor tarihinin en büyük ödül havuzu”nun sahibi geleneksel Dota 2 etkinliği The International, bu yıl da ödül alanında kendi rekorunu geliştirdi.

Dünyanın dört bir yanından 18 takımın katıldığı The International, özellikle 2013’ten beri oldukça gelişen bir etkinlik. Valve’in ödül parasını kullanıcılar aracılığı ile artırmasıyla ödül havuzu inanılmaz seviyelere geldi.

”En Büyük Ödül Havuzu”

Bu yılki etkinlik de geleneği bozmadı ve rekor kırıldı. Daha turnuvaya 1 ay olmasına rağmen The International 7’nin ödül havuzu şimdiden 20 milyon doları geçti. Bu sayı, bir önceki etkinlikten yaklaşık 700.000 dolar daha fazla. Etkinliğe yaklaştıkça ödül parasının katlanarak artması bekleniyor.

Oyuncu topluluğu, ödül havuzuna oyun içindeki The International Mücadele Bileti eşyasını alarak katkıda bulunabiliyor. Bu bilet sayesinde, kullanıcılar özel oyun içi kozmetik eşyaya, etkinliğe katılan oyuncuların dahil olduğu kurgusal oyun modlarına ve hatta tek kişilik moda sahip özel bir senaryo moduna erişim sağlayabiliyorlar. Satın alınan her Mücadele Bileti’nin yüzde 25’i turnuvanın genel ödül havuzuna ekleniyor.

Ödül havuzu rekorunu 5 senedir geliştiren ve liderliğini bırakmayan The International’ı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

PGL Major 2017 Krakow Eşleşmeleri

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Doruk Anıl

Editörlerin Efendisi