Zula Süper Lig 7. Sezon’un Şampiyonu Fastpay Wildcats Oldu!

Final maçında Galatasaray Espor takımını yenen Fastpay Wildcats takımı Zula Süper Lig 7. Sezon’u şampiyon olarak tamamladı. Normal lig sezonunu 46 puan ile lider tamamlayan Wildcats ekibi final maçında da rakibine şans tanımadı.

 

Final maçının tamamlanmasının ardından Zula espor resmi hesabından final maçında yaşanan bir kural ihlali ile alakalı bilgilerde paylaşıldı.

KURAL İHLALİ:

Zula Süper Lig 7. Sezon Offline Final karşılaşması sırasında, Galatasaray Espor oyuncusu Süleyman ‘Scooby’ Köksal tarafından kural ihlali gerçekleştirildiğine dair yapılan itirazlar değerlendirilmiştir.

Süleyman ‘Scooby’ Köksal’ın ve İlhami Onay’ın konuyla ilgili defalarca uyarılmasına rağmen ilgili oyuncunun takımı ile sahne içerisinde görüşmeler sağladığı hakemler tarafından tespit edilmiştir.

İlgili oyuncunun takıma ait antrenman odasından ayrılmaması konusunda gerekli uyarılar hakemler ve takım yetkilisi İlhami Onay tarafından yapılmıştır. Oyuncunun bu uyarıdan sonra kendi ekipmanı ile antrenman odasından oyuncular ile iletişime geçtiği tespit edilmiştir.

Zula Süper Lig Oyuncu Kuralları gereğince; Offline Final karşılaşmaları sırasında Takım Koçları haricinde hiçbir kimse oyuncular ile sesli/yazılı iletişime geçemez, statüsü dışında görev alamaz.

Yaşanan kural ihlali sebebiyle Lokum Games Espor Disiplin Kurulu tarafından alınan karar sonucunda;
▪İlgili ihlal sonucunda, turnuvanın 4. haritası olan Safranbolu haritasında Galatasaray takımı hükmen mağlup sayılacaktır.
▪Maç sonucu, fastPay WildCats 3 – 1 Galatasaray olarak tescil edilmiştir.
▪Süleyman ‘Scooby’ Köksal’ın Zula Oyun bünyesindeki tüm liglerden ve turnuvalardan 1 yıl boyunca men edilmesine karar verilmiştir.”

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.