Zirvenin En İyileri – 10. ve 9. Numara

Son Güncelleme Tarihi:

Dünya şampiyonasının başlamasına kısa bire kala Riot Games Zirvenin En İyileri adı altında dünyanın en iyi 10 oyuncusunu açıklamaya başladı.

 

10 Numara – Bjergsen

 

Takım – Team SoloMid
Bölge – Kuzey Amerika
Rol/Konum – Orta Koridor
En Çok Oynadığı Şampiyonlar

LCS’te iki adet beşte beş yapmasının yanında Bjergsen aynı zamanda dünyadaki en iyi orta koridorlardan biri. Bjergsen hakkında korkmamız gereken şey ise tıpkı patlamaya hazır bir bomba gibi, henüz performansının doruğuna ulaşmamış olması. Bjergsen genç yaşına rağmen profesyonel olarak Avrupa LCS’te oynayabilmiş ve deyim yerindeyse rakiplerini yok etmişti. Ayrıca gözde şampiyonlarından Syndra ile attığı beşte beş ile rakiplerine gözdağı vermişti.

Bjergsen metada olan şampiyonların hepsini şampiyon havuzunda bulunduran bir oyuncu. Syndra ve Zed gibi suikastçı şampiyonların yanı sıra, minyon biçmeye dayalı orta koridor şampiyonlardan Xerath ve Orianna’yı da oynayabiliyor. Xiyang’ı dünyanın en iyi Syndra’sı sayarsak, Bjergsen onun bir tık altında oynuyor. Oynayış tarzını hem ani hasar veren ve kitle kontrolü sağlayan bir büyücü olarak hem de yetenek atışlarını hiç kaçırmayan bir suikastçı olarak değiştirebiliyor.

Kişisel yetenekleri ve çılgın mekanikleri yetmezmiş gibi, kendisi aynı zamanda takımının stratejik kararlar veren oyuncusu. Takımı bugüne kadar onun verdiği kararlar sayesinde birçok kritik maçı kazandı. Eğer TSM turnuvada başarılı olursa, bu Bjergsen’in oyunları ve verdiği kararlar sayesinde gerçekleşecek.

9 Numara – Lovelin

Takım – OMG
Bölge – Çin
Rol/konum – Orman
En Çok Oynadığı Şampiyonlar

Eğer Çin’de takımını yalnızca irade gücüyle taşıyabilen bir ormancı varsa, o kesinlikle Yin “Lovelin” Le’dir.

Lovelin’i sık sık en sevdiği şampiyonun Lee Sin olduğunu söylerken duyabilirsiniz, neden böyle dediğini anlamak için onu Lee Sin oynarken seyretmeniz yeterli. OMG 10 oyunundan 8’ini Lovelin’de Lee Sin varken kazandı. Bu, onların 2014 LPL Yaz Mevsimi’nde yaptıkları en başarılı seçimdi.

2013 Dünya Şampiyonası’nda Lovelin’i izleyenlerin de hatırlayacağı üzere kendisi kolay lokma değil. Lovelin’in gücü, yaratıcılığından ve tahmin edilemeyen hareketlerinden geliyor. Kullandığı şampiyonların yeteneklerini yeni ve özgün şekillerde kullanan Lovelin, attığı Jarwan ultileriyle Sihirdar Vadisi’ne adeta yeni bir görünüm getirmişti.

Karşıda Lovelin varken, hiç bir kule altı güvenli değil. Eğer bir takım OMG’yi yenmek istiyorlarsa, önce Lovelin’i devirmeliler. Hiç şansları yok!

 

Kaynak : League of Legends Türkiye

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!