Yükselme Ligi’nin Finalistleri Belli Oldu!

Yükselme Ligi sıralamasına göre ilk 4 sırada bulunan takımlar bir sonraki aşamaya yükseldi.

Beş haftalık bir maratonun ardından 2 takım yarıştan koparken ilk 4 sırayı alan ekipler Yükselme Ligi’nde yoluna devam etme hakkı kazandı. İlk adımda Açık Elemeler ile başlayan ve ardından lig aşaması ile devam eden Yükselme Ligi’nin sonuna artık yaklaşmış bulunmaktayız. Hangi takımın direkt olarak Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılmaya hak kazanacağını ve hangi takımların 2. ve 3. sırayı alarak VFŞL için şansını devam ettireceğini öğrenmenin vakti geldi.

Yükselme Ligi’ni takip edenlerin de bildiği gibi lig aşaması boyunca en iddialılar Beşiktaş, OYUNHİZMETLERİ ve ardından LongB, KissNKite, un1tback gibi isimleri transfer etmiş Macro Maniacs ekipleriydi. Lig boyunca birkaç defa sürpriz sonuçlar ile karşılaşmış olsak da bahsettiğimiz bu üç ekip diğer takımlara kıyasla biraz daha kolay bir lig aşaması geçirdi ve mevsim finallerine adlarını yazdırmayı başardılar. Fakat neredeyse hiç kimse tarafından favori gösterilmeyen bir isim vardı. Ligde bulunan bütün ekipleri birer kere mağlup etmeyi başararak ligin ilk 4 sıralamasında yerini alan Team Cappadocia. Tüm eşleşmelerinde bir galibiyet bir mağlubiyet alan CAP, ligin hem sürpriz hem de renkli ekiplerinden biri olarak son hafta da geleneği bozmadı ve OHM’den maç alarak adını yarı finale yazdırdı.

Bu sonuçlara göre ligin 5. ve 6. sırasını alan Çilekler ile P3P eSports lige maalesef veda etti. BJK, OHM, MCM ve CAP ise yoluna mevsim finallerinde devam ediyor.

Sonuç olarak Yükselme Ligi’nde yarı final maç günleri ve saatleri aşağıdaki şekilde oluştu:

BEŞİKTAŞ VS TEAM CAPPADOCIA

13 Mart Salı – 18.00

OYUNHİZMETLERİ VS MACRO MANIACS

14 Mart Çarşamba – 18.00

Bağımsız Oyun Geliştiricileri Deneyimlerini Bilgi’li Öğrencilerle Paylaştı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!