Yükselme Ligi: Finalistler Belli Oldu

Yükselme Ligi’nde lig aşaması bu hafta ile birlikte sona erdi. Sezona iyi başlamamasına rağmen oyuncu değişikliklerinden sonra toparlayan P3P eSports ligi zirvede bitirdi.

Lig aşamasını 7 galibiyet ile kapayan P3P eSports, daha sonrasında tiebreak maçını kazananrak liderlik koltuğuna oturdu. Ligin orta sırasında ise 4. koltuğu mücadelesi vardı. Yükselme Ligi Finalleri’ne katılacak son takımı belirlemek için karşılaşan Team Vulture ve Atlas eSpor Takımı iki kere karşılaştılar. Lig maçında rakibini yenen Team Vulture, tiebreak maçında da rakibini yenerek Finaller’e katılmaya hak kazandı.

Team Turquality haftayı 2-0 bitirerek liderlik mücadelesinde heyecana sebep oldu. OHM teknik aksaklıklarından dolayı TV karşısına çıkmayarak hükmen mağlup sayıldı ve bu haftadan da puan çıkartamayarak ligi galibiyetsiz kapattı.

Yükselme Ligi Finalleri için eşleşmeler:

  • P3P eSports vs Team Vulture
  • Team Turquality vs Çilekler

lol yükselme ligi sıralama

Haftanın Takımı: Team Turquality

Bu hafta oynadıkları maçlarda kusursuz oynayan ve seçim ekranında ki stratejilerini maça yansıtmayı başaran Team Turquality haftanın takımı oldu.

Oyun içinde doğru kararları hızlı bir şekilde veren TT, saldırı gücü taşıyıcıları Luger’in kötü performansına rağmen makro oyunlardaki başarısıyla haftayı en iyi şekilde kapatmayı başardı.

Haftanın Oyuncusu: Saulius (Team Vulture)

Geçen hafta maçlarına teknik aksaklılar sebebiyle çıkamayan Team Vulture takımı bu hafta iyi bir performans ile finallere katılmayı başardı. Bu başarının mimarlarından olan takımın orta koridor oyuncusu Saulius, Zed mekaniklerini güzel bir şekilde göstererek ATL karşısında takımını galibiyete taşıdı.

lol yükselme ligi sonuçlar 5. hafta

HAFTANIN BEŞLİSİ

Üst koridor: Truklax

Yeni takımına hızlı alışan Truklax, daha önce P3P eSports adına gösterdiği performansı da bir seviyeye çıkarmış adeta. Bu hafta koridor safhasında güçlük çeken eşleşmelerde yer alması Truklax’ı etkilemedi ve en başarılı üst koridor olarak ismini yazdırdı.

Ormancı: TYNX

Gragas’ım iyidir ama Nidalee’m taşır. Bu hafta TYNX’in mottosu buydu. OHM’den TT’ye transfer olan ormancı özellikle Çilekler maçında sergilediği performansla bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Orta koridor: Saulius

Team Vulture son haftaya girerken en dezavantajlı takım konumundaydı. Atlas’ı 2 kere üst üste yenerek son anda finale kalmayı başaran takımda bu zaferlerin kumandanı Saulius oldu. Litvanyalı orta koridor oyuncusu, performansıyla göz kamaştırdı.

Nişancı: DoubleG

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da en iyi nişancı DoubleG. Geldiğinden beri etkisini gösteren oyuncu P3P için çok önemli bir transfer oldu. Takımının kaybettiği maçta da iyi oyunuyla göze çarpan DoubleG, Lucian’ı neden yasaklattığını da gösterdi.

Destek: k0koo

Ligimize bu hafta katılan k0koo, Team Vulture’ın başarısında büyük pay sahibi olan bir başka oyuncuydu. Hızlıca uyum sağlayan ve takımını korumak adına doğru hamleleri yapan destek oyuncusu, geldiği gibi etkisini hissettirdi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!