YouTube’dan En Çok Para Kazanan 10 Kişi

Çağımızın olmazsa olmazı ve devasa bir bilgi havuzu olan internet; yazılar, filmler, fotoğraflar, belgeler, müzikler, sesler, videolar gibi birçok farklı unsuru barındırıyor. Video denilince ise dünyada herkesin aklına aynı site geliyor, YouTube! Birçoğumuz için eğlence aracı olan bu video portalı, bazı kişiler için ise para kazanmak için bir yöntem.

Peki global anlamda Youtube üzerinden en çok para kazananlar kimler? Sizin için yıllık kazançlarını derledik!

 

10- Rosanna Pansıno – 3.8 Milyon Dolar

Diğer kanallardan farklı olarak mutfak ve yemek konusunda devasa bir kitleye erişen Rosanna, muhteşem yemek tarifleriyle ve yaptığı süslemelerle toplam 8.5 milyon aboneye sahip. 
 

 

9. Rhett & LInk – 4.9 Milyon Dolar


  

“Komedi ikilisi” olarak da bilinen, Rhett James McLaughlin ve Charles Lincoln ‘Link’ Neal, güncel konuları esprili bir şekilde paylaşarak günümüzde 12.3 milyondan fazla aboneye ulaşmış durumda.

 

 

8. Colleen Ballınger – 5 milyon dolar


 

Coleen Balinger, çenesinden burnuna sürdüğü ruju ve pek de güzel olmayan sesiyle ünlü. Eğlenceli şarkılar yapıp izleyeni güldürmeyi başarabiliyor. An itibariyle 7.7 milyon aboneye sahip.

 

 

7. HolaSoyGerman. – 5.5 milyon dolar

 

Dünya’da 7. sırada yer alabilse de İspanyolca kanallar arasında açık ara farkla ilk sırada yer alan HolaSoyGerman, Ancud isimli müzik grubunun solistine ait. Grubun gündelik halini de videolarında paylaşan HolaSoyGerman, 31.7 milyon aboneyle devasa bir kitleye hitap ediyor.

 

 

6. Markıplıer – 5.8 milyon dolar

 

Ününü oynadığı oyunlardan ve karakteristik sesinden alan Markiplier’in 17.5 milyon abonesi bulunmakta. Eğlenceli tavırlarıyla kendini izlettirmeyi beceren 27 yaşındaki başarılı youtuber renkli saçlarıyla da sıkça dikkat çekmekte.

 

 

5. Tyler Oakley – 6 milyon dolar

 

İçerik açısından çok geniş bir yelpazeye sahip kanalda, Michelle Obama ve Hillary Clinton röportajlarından tutun oyuncak tanıtımlarına, Orta Doğu gezilerinden tutun ünlülerle tahmin yarışmalarına kadar bir çok şey bulabilmek mümkün. Tyler Oakley bugün 8 milyon aboneye sahip.

 

 

4. SMOSH – 7 milyon dolar

İkisi de 30 yaşında olan Ian Andrew Hecox ve Daniel Anthony Padilla’nın beraber yürüttüğü kanalda, sketch komedi olarak adlandırılan bir tema işlenmekte. Eğlenceli içerikleriyle adını çok duyuran kanalın 22.7 milyon abonesi bulunmakta.

 

 

3. Lıly Sıngh – 7.5 milyon dolar

 

Kanada’lı Superwoman kanalı, 2010’da açıldığı günden bu yana 1.3 milyar görüntülenmeye ulaşmış durumda. Kanalın toplam abone sayısı ise 11.5 milyon.

 

 

2. Roman Atwood – 8.3 milyon dolar

 

Dünya’nın en çok kazanan şakacısı! Roman Atwood kendi kanalında paylaştığı videolar ile aylar boyunca adından bahsettirmeyi çok iyi biliyor. Hatta videolarından birçoğuna daha önce de rastladığınıza eminim. Roman Atwood(10.5 milyon abone) ve Roman Atwood Vlogs (12.5 milyon abone) olmak üzere 2 kanalı bulunan başarılı youtuber  toplamda 23 milyon abonesiyle kendini izletirken bizleri gülümsetmeyi başarabiliyor.

 

 

1. PewDıePıe – 17 milyon dolar

 

 

Tssssahaha how its going bro’s? My name is peeeeeewdiepie! İşte karşınızda YouTube’un kralı Felix Kjellberg ya da hem daha çok bilinen hem de söylemesi daha kolay olan adıyla; PewDiePie. Bundan yaklaşık 6 yıl önce YouTube kanalına odaklanmak için Endüstri Mühendisliğini bırakan PewDiePie, bugünlerde cesur kararının ekmeğini yemekte. Başarılı youtuber, video oyunlarıyla olsun, vloglarıyla olsun yaptığı her videoda bir adım daha ilerliyor ve birçok oyuncu gence ilham kaynağı oluyor. 50 milyon aboneye ulaştığında kanalını sileceğini duyurup medyayı trolleyen ve 2. kanalını kapatan PewDiePie’ın bugün 55.1 milyon abonesi bulunmakta.

 

Kesinlikle Oynanması Gereken 10 Bilim Kurgu Oyunu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!