Youtube’da oyun videosu takipçileri pewdiepie ile büyük bir artışa geçti

Son Güncelleme Tarihi:

Öne çıkarılmış görsel koyamadım http hatası verdi linki:

Günümüzün en popüler video paylaşım sitesi olan youtube’un oyun dünyasına faydaları saymakla bitmez. Partnerlik özelliğiyle sürekli olarak nitelikli video üretenleri maddi açıdan desteklemesiyle beraber oyun sektörüne yeni bir bakış açısı getirdi. Oyuncular bu devrimle beraber oyunları oynamayı bırakıp izlemeye başladı. Başta param boşa gitmesin, oyunu almadan önce ne olduğundan haberdar olayım gibi sözlerle açılan youtube videoları zaman geçtikçe eğlendirici içerikleriyle oyuncuları cezp etti. Bu konuda en başarılı olanlardan biri de tabii ki pewdiepie.

pewdiepie an itibariyle 7 milyon 800 bin aboneye sahip! 3 yıl önce ortalama bir oyun kanalı kadar aboneye sahip olduğu günler aklımda canlanıverdi. “Bro” olarak kendimizi ayrıcalıklı hissettiğimiz bazense bedelini kulaklarımızın çınlamasıyla ödediğimiz günlerdi. Şimdi ise artan “Bro” sayısı ile paha biçilemez bir topluluk haline geldik. Bazılarımız pewdiepie ile tanışmadan önce oyunların yüzüne bile bakmazdı bile. Ancak yarattığı eğlenceli ve nitelikli içerik sayesinde oyuncu topluluğuna büyük katkıda bulundu. Happy Wheels, Slender gibi indie oyunların yayılmasına yani bağımsız oyun geliştiricilerine oyunlarını tanıtmada yardımcı oldu. Eğer birazcık İngilizce biliyorsanız pewdiepie videolarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Örnek Video:

Bundan 2 yıl önce bir oyun yorumcusunun 8 milyon takipçiye ulaşması belki de bir hayaldı. Ancak kaliteli içeriklerin artışı ve dünyada oyuncu sayısının artışı ile bu başarıldı. Şuan en nitelikli eğlence içerikli her kesimden insana hitap eden youtube kanalları bile 8 milyonun yanına bile yaklaşamıyor. Önümüzdeki yıllarda büyüyen oyuncu kitlesiyle şuan hayal bile edemeyeceğim gerçeklerle karşılaşacağız!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!