Yiliang “Doublelift” Peng’in Yeni Meta İsyanı

League of Legends’de yaşanan son değişiklikler ile birlikte nişancı statüsündeki şampiyonların güçten düşmesi ve profesyonel takımların farklı kompozisyonlara yönelmesi birçok nişancıyı mutsuz etmişti. Team Liquid takımında boy gösteren dünyaca ünlü nişancı Doublelift oyunun yeni hali için sitemde bulundu.

Yiliang “Doublelift” Peng: “Hiç Eğlenceli Değil”

Oyuncular arasında hafızalarda yer edinmiş sayılı nişancılardan biri olan Doublelift yeni metaya karşı sesini yükselten ilk profesyonel oyunculardan biri. Tepkisini dile getirirken ” Lee “Faker” Sang-hyeok orta koridorda Taric  oynuyor, bir bakıyorsunuz alt koridorda harika nişancıların ellerinde Vladimir veya Irelia izliyoruz ve bu hiç eğlenceli değil. Yaratıcılık ve çeşitliliğin olması güzel fakat bazen oyun değişiklikler ile birlikte eğlenceli olmayan bir hal alıyor bu meta da onlardan bir tanesi.” şeklinde konuştu. Twitter üzerinden de sık sık metanın kendisini tatmin etmeyen yanlarına değinen Doublelift “Bütün bunların sebebi takımların kazanmak adına doğru hamleleri yapmak istemesi, örneğin önceden alt koridorda kazanma koşullarından bir tanesi nişancı almaktı. Çünkü oyuna etki eden şampiyonlar bunlardı şimdi ise içeri girip oyun yapabilen Alistar, Irelia gibi şampiyonlar tercih ediliyor.” dedi.

Yiliang "Doublelift" Peng

Yiliang “Doublelift” Peng

Gerçekten de oyunun durumu nişancılar adına iç açıcı değil, çünkü takımlarının kazanması adına, alt koridorda farklı kompozisyonlara uymak zorunda kalıyorlar. Örnek vermek gerekirse EU LCS’in en önemli nişancılarından Martin “Rekkles” Larsson, takımın çoklu destek kompozisyonuna uymak adına Janna alabiliyor. Bu da oyuncunun kendi adına mevcut nişancı şampiyonlara oranla performansının bir alt seviyede olması demek. Aynı şekilde dünyaca ünlü ormancıları kartopu etkisi adına Master Yi oynarken bile izleyebiliyoruz. Son olarak metanın yeni gelecek yamalar ile birlikte nişancılar adına iyiye gideceğine inandığını belirten Doublelift, yaklaşan Rift Rivals’da  karşılacakları Rekkles için şunları söyledi; “Onunla MSI’da karşılıklı oynadım ve tekrar oynayacak olmam beni heyecanlandırıyor. Rekkles gerçekten harika bir kişiliğe sahip çok iyi bir insan ve onun EU LCS’de bulunan birkaç arkadaşımdan biri olduğunu söyleyebilim.”

Bakalım Riot Games oyunculardan gelen tepkilere karşı ilerleyen yamalarda nişancılar ve oyunun genel yapısı adına nasıl değişikliklere gidecek bekleyip göreceğiz.

Şampiyonluk Ligi Ekiplerinden Dark Passage’de Ani Ayrılık!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!