YıldızBKFK Tarafından Düzenlenen YıldızCON’un Detayları Açıklandı

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantastik Kurgu kulübü YıldızBKFK her sene geleneksel olarak düzenlediği YıldızCON’un detaylarını duyurdu. Bu sene 6.sı gerçekleştirilen YıldızCON için seçmiş oldukları tema STAR WARS. Tabi ki Star Wars dediğimiz zaman aklımıza birçok içerik geliyor. YıldızBKFK da çalışmalarına son hız devam ediyor.

FRP Oyunları

yıldızcon frp

Bu sene YıldızCON’daki aktiviteler belirlenirken, her kesimden katılımcılar düşünülmüş. Etkinliğin ana aktivitesi olarak FRP masaları mevcut.  2 ayrı günde oynatılacak olan 2 ayrı LARP dışında Neo Troy Games’in de katılımı ve katkılarıyla kutu oyunları alanda olacak. Pegasus Oyuncak-Kırtasiye’nin düzenleyeceği Magic The Gathering, YU-GI-OH! turnuvalarına,  Warhammer: Age of Sigmar tanıtım oyunlarına ve Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu TüSOT ekibi ile X-Wing the Miniature Game senaryolu oyunlarına da katılma şansınız olacak.

Hikaye Yarışması

Etkinlikte 1 adet Star Wars temalı hikaye yarışması da olacak. Birinci, ikinci ve üçüncüye birbirinden güzel hediyeler verileceği bize gelen bilgiler arasında. Etkinlik sayfasındaki linke hikayenizi yollayabilirsiniz ya da Cumartesi günü Hikaye yarışması standına yazılı olarak getirebilirsiniz.

Video Oyunları

Ayrıca etkinlik alanına kurulan dijital oyun standında XBOX ve PC platformlarında eski ve yeni STAR WARS oyunlarını oynama şansınız olacak. Arkadaşlarınızla birlikte co-op veya hero battle modunda BATTLEFRONT oynayabilecek, aynı zamanda PS1 ve Atari makinelerde retro oyunları da bulabileceğiz. Bunların dışında etkinlik alanında Uzaklardaki Diyar ekibinden 1 Kapsül ve sürpriz ödüllü Treasure Hunt ve Pop Quiz, Warhammer figür boyama etkinliği  ve birçok sürpriz aktivite etkinlikte bizleri bekliyor olacak. Etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından kulüplerin destek vermesi ve katılması ise yine heyecanlandıran başka bir haber.

Elbette etkinliğin ilk gününün sona ermesi eğlencenin sona erdiği anlamına gelmiyor. Cumartesi gecesi etkinlik çıkışında sürpriz çekilişli bir kostümlü after party olacak. Pazar günü ise etkinlik kaldığı yerden devam edecek.

Etkinlikte hala FRP masası açmak mümkün. Etkinlik sayfasındaki açıklamadan linke ulaşabilirsiniz. FRP oyuncu kayıtlarının ise 6 Mart Pazartesi günü başlayacağı da duyurular arasında. Etkinlik linkine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etkinlik 18-19 Mart 2017 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde gerçekleşecek. 

Güç, sizinle olsun!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!