Yerli Yapım Beat the Game Steam’de!

Son Güncelleme Tarihi:

Müzikal macera oyunu “Beat the Game” bugün itibariyle Steam’deki yerini aldı!

San Francisco, 7 Eylül, 2017 – “Karate Kamil” serisiyle tanıdığımız Cemre Özkurt’un, San Francisco’daki stüdyosu Worm Animation, macera oyunu “Beat the Game”in, bugün Steam’de satışa çıktığını yeni bir fragmanla duyurdu.

“Beat The Game, hayattaki tutkularımı yansıtıyor” diyor Worm Animation’ın kurucusu Cemre Özkurt. “Karakter tasarımı, bilgisayar oyunları, bilim kurgu, Avrupa sanatı ve elbette elektronik müzik yapma tutkusu hayatımın en onemli parçaları. Bu parçaları Worm Animation ekibi ile birleştirdik ve muthiş bir şov yarattık. ”

Müziklerini underground techno ustası Marc Houle’un yaptığı oyun, macera ve müzik yapımını birleştiren ilk ve tek oyun olma özelliği ile dikkat çekiyor.
Içerisindeki holografik ses mikseri ile 24 ayrı sesi birbirine geçirebildiginiz oyun, otomatik senkron ve filter effectleri ile müzik yapma keyifini, arcade bir mekanik ile sunuyor.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık, yolunu rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak cıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca yapmanız gereken bu parçaları bulup benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışmak.

Beat the Game Steam’de 10.50 TL gibi ucuz bir fiyatla satışta

Oyun sırasında uzaktaki sesleri duymanızı sağlayan “ses tarayıcısı” veya uzaktan kumandalı “Roboball”daki birinci kişi kamerasıyla etrafta gizlenmiş objeleri çabuk bir şekilde bulabileceğiniz bazı yardımcı retro teknolojik araçları da kullanabileceksiniz.

Bütün sesleri topladıktan sonra ise canlı bir şov yapmanız gerekiyor. Bu şovda 8 kanallı ses mikseriyle ses örneklerini doğru sıra ile çalarak şarkıları oluşturacaksınız.

Oyunu oynamak isteyenlere Cemre Ozkurt’un bir tavsiyesi de var.
“Işıkları kısın, müziğin sesini acın, oyunu başlatın. Zamanla zihninizin derinliklerinde yavaş yavaş yürüdüğünüzü fark edeceksiniz. Sesleri bulup müzik yapmaya başladığınızda, beyninizdeki radyo bizimle aynı frekansa geçecek.”

“Beat the Game” henüz piyasaya cikmadan birçok odul aldi:

“En iyi Sanat” Ödülü – Intel Mix Media Exchange, San Francisco 2016
“En Iyi Ses” Ödül Adayı – Azplay Game Festival, Ispanya 2016
“En Iyi Yaratici Tasarim” Ödül Adayı – Azplay Game Festival, Ispanya 2016
“En Iyi Ses” Ödül Adayı – Indie Prize Game Festival, Berlin 2017
“En Iyi Ses” Ödül Adayı – BIG Festival, Brazilya 2017
“En Iyi Sanat” Ödül Adayı – BIG Festival, Brazilya 2017

1907 FENERBAHÇE’YE WORLDS ÖNCESİ VİZE ENGELİ!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!