Yeni Thief hakkında ayrıntılar sızmaya başladı!

Son Güncelleme Tarihi:

Daha önce de duyurduğumuz gibi, yeni Thief PC’ye ve yeni nesil konsollara da gelecek. Oyun, ilk başta Assassin’s Creed serisi örnek alınarak, 3. kişi bakış açısı ile hazırlanmış, ancak sonra 1. kişi bakış açısına döndürülerek, gizliliğin hep ön planda kalması sağlanmış.

Hitman: Absolution’da bulunan içgüdü yeteneğine (instinct ability) benzer bir sisteme sahip olacak olan Thief’te (şimdilik bu yetenek “focus” olarak adlandırılıyor), herhangi zor bir durumla karşılaştığımızda focus ile çevreyi kullanarak kaçmak mümkün olacak. Etkileşimli objelerin sayısı da olabildiğince yüksek tutulacak. Borulara tırmanabileceğimiz gibi, gizliliğin en önemli parçası olan karanlığı sağlamak için de mum ve benzeri ışık yayan objeleri söndürebileceğiz.

İstenildiği takdirde tamamen gizlenerek bitirebileceğiniz bir bölümü, ortalığı birbirine katarak bitirmek de mümkün olacak. Söylentilere göre, aksiyon sırasında düşmanlarımızın kemiklerini, focus yeteneğimizi kullanarak; Guy Ritchie’nin Sherlock Holmes filmlerine ve Sniper Elite V2’ye benzer bir şekilde kırabileceğiz.

Her oyunda olduğu gibi, focus yeteneği kullanıldıkça azalacak, ancak her görev bitiminde ve herhangi bir eşya çaldığımızda da yenilenecek. Eidos tüm bunların henüz hazır olmadığını söylese de, focus sisteminin oyunda yer alacağı kesin.

Focus sistemi dışında, kilitli objeleri açarken mini oyunlar da Thief’te yer alacak. Parmak izi sistemi ile de açabileceğimiz kapıları, dolapları, çekmeceleri vs. görebileceğiz.

Eski oyunlarda yer alan halat okları da yerini “the claw” adını verdikleri bir cihaza bırakacak. Bu alet ile düşmanlarınızı tutup fırlatabileceğiniz gibi, ulaşması zor olan yerlere de daha rahat bir şekilde tırmanabileceğiz.

Tüm bu bilgiler, şimdilik, söylenti olsa da, ilerleyen günlerde netlik kazanacaklardır. Yeni bir Thief oyunu görmek için sabırsızlanıyoruz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!