Yeni PlayStation 5 Modelinin Geliş Tarihi Açıklandı!

Dünya çapında ünlü bir televizyon üreticisi olan TCL, yeni PlayStation 5 modellerinin geliş tarihini yaptığı bir sunumda açıkladı.

Yeni PlayStation 5 Modelinin Geliş Tarihi Açıklandı!

TCL firması, yaptığı bir sunumda jenerasyon bazlı olarak oyun konsollarına yer verdi. Şirketin yaptığı sunumda, birer birer oyun konsollarının çıkış tarihi ve jenerasyonların bir kronolojisine yer verildi. Örnek olarak 2013 yılı 8.0 jenerasyonu olarak adlandırıldı ve Xbox One konsolunun bu jenerasyonun bir üyesi olduğu şeklinde bir kategorilendirmeye yer verildi. 9.0 jenerasyonu ise şu andaki en güncel jenerasyon olarak biliniyor. Xbox Series S, Xbox Series X ve PlayStation 5 konsolları da bu jenerasyonda yer alıyor. Bir sonraki jenerasyon olacak olan 9.5 jenerasyonuna dair de önemli bilgiler paylaşıldı:

Bu sunumda dikkat çeken şey ise, kamuya paylaşılmayan bir bilginin bu sunumda yer alması oldu. Yeni bir Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarının 2023-2024 yılları arasında çıkış yapacağı ve PlayStation 5 Pro sürümünün de bu tarih aralığında çıkış yapacağı söylendi. Sony tarafından bu konuyla alakalı bir tarih açıklanmamıştı. Sony cephesinden değil de bir televizyon şirketinden bu bilginin gelmesi ise kafaları karıştırdı. Şirketin doğru bir şekilde bu bilgiyi paylaşmış olması ihtimali oldukça güçlü çünkü Sony’nin TLC ile bir anlaşma yapmış olması ihtimali var. Bu anlaşma kapsamında da TLC cephesi, konsolun beklenen çıkış tarihini önceden öğrenmiş olabilir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.