Yeni Monster Strike Anime Filmi Haziran’da Gösterime Çıkıyor!

Monster Strike the Animation serisinin resmi Twitter hesabı Perşembe günü animenin Monster Strike The Movie: Lucifer Zetsubō no Yoake (Lucifer Dawn of Despair) adlı yeni bir filme ev sahipliği yapacağını açıkladı. Film için bir web sitesi açıldı ve filmin ilk fragmanı, önemli görselleri, personelleri, animenin tema şarkısını ve Haziran prömiyerini tanıttı.

Filmin yönetimin yönetimini Kobun Shizuno (Detective Conan Filmleri) üstlenirken senaryo kısmını Masaya Honda (Boruto: Naruto Next Generations) üstleniyor. Filmin tema şarkısı olan “Eiyū no Uta” (Song of Heroes) şarkısını ise Masayoshi Ōishi  seslendiriyor. Aynı zamanda filmde Lucifer’ın kılıcını eski yoldaşlarına kaldırdığına da şahit oluyoruz.

Monster Strike

Animenin son hikaye Ark’ı olan Monster Strike: End of the World’ün 30 Kasım’da Youtube’da prömiyeri yapıldı. Ark: Lucifer (Yoko Hikasa), Noah (Soma Saito), Arthur (Nana Mizuki), Solomon (Maaya Uchida) ve Pandora (Yui Ogura) kahramanlarını en güçlü Decemviri The Mysterious Yesod ile karşı karşıya getiriyor. Bunun sonucunda ise kahramanlarımız Yesod ile mücadele edebilmek adına güçlerini birleştirmeye karar veriyor. Decemviri Netzach, Gevurah ve Hod‘da geçen temmuzda düzenlenen “XFLAG Park 2019” etkinliği sırasında seçmelere katılan finalin 3 kazananı tarafından seslendiriliyor.

Animenin ilk 52 bölümlük sezonu Ekim 2015’de başladı. Bunun devamında Nisan 2017’de 2. sezon başlangıcını yapıp Eylül’e kadar devam etti. 2. sezonun 13 bölümlük 2. kısmı ise ilk kez Ekim 2017’de izleyici karşısına sunuldu. Animenin üçüncü sezonunun prömiyeri Temmuz 2018’de yapıldı ve 12 bölüm yayınlandı. Seri o zamandan beri Arthur spinoff serisinde beş bölüm, Lucifer spinoff serisinde yedi bölüm ve Solomon spinoff serisinde 13 bölüm  yayınladı. Spinoff olmasına rağmen çıkan tüm bölümler hikayede önemli bir yere sahip olduğu için animenin genel sezonun bir parçası olarak kabul ediliyor.

İlk Monster Strike anime filmi Aralık 2016’da Japonya’da gösterime sunuldu. Crunchyroll, Mayıs 2017’de filmi yayınlamaya başladı. Franchise’daki ikinci film, Monster Strike Movie: Sora no Kanata (Beyond the Sky), Ekim 2018’de gösterime sunuldu. Animenin popülerliğini,  filmleri de aynı şekilde takip etti.  Yeni çıkacak filmde hayran kitlesinin ilgisini bir kez daha çekeceğe benziyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!