Yeni Hitman oyunu duyuruldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz haftalarda yapımcı IO şirketinin Topluluk Yöneticisi Travis Barbour, “IO Interactive’de çok daha heyecanlı şeyler oluyor” şeklinde attığı tweet’ten sonra kafalar karışmış ve herkes yeni bir Hitman beklentisi içerisine girmişti. Beklenen oldu! Yeni Hitman oyunu bugün resmi olarak duyuruldu!

IO Interactive ekibi yeni oyunu açık bir mektup ile duyurmayı tercih etti. Yeni nesil konsol ve PC’ler için gelecek olan oyunun ismi henüz net değil, ancak yeni Hitman oyununda Diana’nın yer alacağı ve Contracts modu bulunacağı kesin. Oyundaki bölümlerin de önceki oyunlara göre çok daha büyük ve detaylı olacağı da gelen bilgiler arasında.

August 25th, 2012 @ 06:04:36

İşte yayınlanan mektubun Türkçe çevrilmiş hali:

Sevgili Hitman hayranları,

Bugün size bu açık mektubu, serinin ilerleyen zamanlarında neler olacağını merak edenleri bilgilendirmek amacı ile paylaşıyoruz.

IO Interactive olarak şu anda sıradaki AAA Hitman oyununu PC ve yeni nesil konsollar için hazırlamaktayız. Şu anda tüm odağımız bu oyunda ve yeri gelmişken bunun hakkında bir iki şey söylemek istedik.

Sıradaki oyunda dünyayı dolaşan Agent 47’nin kariyerinin en önemli anını tecrübe edeceksiniz. Bu üst düzey avcı, uzun süreli yardımcısı Diana ve tüm ICA’in desteği ile dünyanın her köşesinde avını takip etmeye başlıyor.

Büyüyen dünyanın egzotik bölgelerinde farklı hedef gruplarını geniş alet edevat seçeneği kullanarak yok edeceğiniz bu oyunda, Hitman fantazisinin özüne konsantre olunacak. Yeni oyunu “Glacier 2” motoru ile hazırlayacağız.

Hitman: Absolution boyunca öğrendiğimiz en iyi kısımlarla Contracts ve Blood Money gibi geçmişten ilham veren kısımları alıp yeni Hitman oyununu tamamlayacağız. Bu da bir Hitman oyunu için şimdiye kadar geliştirilmiş en geniş bölümleri en yüksek detaylarla hazırlayacağımız anlamına geliyor. Hitman için her zaman açık bir bölüm tasarımını benimsedik. Oyunun geniş alanda, checkpoint’siz sandbox türünde bölümlere sahip olmasını amaçladık.

Amacımız yaşayan, nefes alan ve oyuncular tarafından gerçek olduğuna inanılacak bölümler yaratmak. Bu şekilde oyuncular etraflarındaki yapay zeka ile oynayıp her Hitman hayranının seveceği, kendilerine has anlar yaratabilecekler.  

Contracts Modu geri gelecek ve geniş bölümlerde kendi tecrübelerinize dayanarak yeni mücadeleler yaratabileceksiniz. Elbette bunları dünya ile paylaşıp arkadaşlarınızı ya da rakiplerinizi bunları tamamlamaya davet edeceksiniz. Sizin kurallarınız, sizin kontratınız olacak.

Ayrıca 47’nin sihirli ceplerini (Magic Pocket) ortadan kaldırdığımızı da duyduğunuza sevineceksiniz. Sanırım konu hakkında bu kadar söylememiz yeterli olmuştur.

2014’ün ilerleyen zamanlarında sizlere daha fazla bilgi verecek ve sizlerle daha çok etkileşime geçeceğiz. Planladığımız o kadar çok şey var ki…

Hitman’in geleceği için inanılmaz heyecanlıyız! Hepinize gösterdiğiniz sevgiden dolayı teşekkür ederiz. Önümüzdeki aylarda çok daha fazla şeyi sizlerle paylaşacağız.

IO Interactive Ekibi 

Hitman

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!