Yaz Tatilinde Oynayabileceğiniz 10 Adet Oyun Tavsiyesi

Sonunda yaz geldi ve öğrenciler için üç aylık yaz tatili başladı. Kimileri tatilini evden ayrılarak yapmayı tercih etse de evde durmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Peki evde neler yapılır? Film izlenir, dizi izlenir ve tabi ki de oyun oynanır. Okul yüzünden rahat rahat oyun oynayamayan oyuncular en doğru zamanı yaz tatilinde bulur. Ama bildiğiniz üzere yazları oynayacak oyun bulmak çölde su aramak gibi. Bol zamandan ötürü eldeki kaynaklar çabuk tükeniyor ve harddiskler boş kalıyor. Bizler de oyuncuların bu sorununu çözüme kavuşturmak için bir oyun listesi hazırladık. Belki aralarında önceleri gözünüzden kaçan veya unuttuğunuz bir kaç tane oyun vardır ne dersiniz?

1. Vampyr

Bu oyun oldukça yeni. Henüz bu ay piyasaya çıktı ve o kadar ön planda olmadı. O yüzden gözünüzden kaçmış olabilir. Vampire dönüşen bir doktorun bir sır perdesini aralamaya çalışmasını anlatan oyunda bir çok sürpriz bulunuyor. Oyunun en çok göze çarpan yönlerinden biri olan aksiyon sistemi de oldukça güzel ve akıcı.

2. Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance çıktığı zaman ses getirse de daha sonrasında adını pek sık işitmediğimiz bir oyun oldu. Oyunda seçimlerin ağırlığından ötürü konuşmalar çok önemliydi ve Türkçe dil desteği olmadığı için ülkemizde fazla ilgi görmemişti. Ancak oyun daha sonralarda aldığı güncellemeler ile resmi Türkçe dil desteğine kavuştu. Eğer aynı sebepten ötürü oyunu oynamadıysanız yaz tatili bunun için tam sırası.

3. Assassin’s Creed: Origins

Ubisoft’un ünlü markası Assassin’s Creed serisi için yeni bir başlangıç. Oyunu kısaca böyle tanımlayabiliriz. Yeni eklenen RPG mekanikleri, sıkıcı olmayan yan görevleri, zorlu dövüş sistemi ve daha fazlası seriyi yeniden inşa etti. Eğer Witcher 3’e bir alternatif arıyorsanız Assassin’s Creed Origins o oyun olabilir.

4. Life Is Strange: Before The Storm

Farklı tarzda bir şeyler denemek istiyorsanız bu oyun sizin için bir seçenek olabilir. Oyunun ana mekaniği seçimler ve doğurdukları olduğu için interaktif bir dizi yapısına sahip. Oyun genelde 1-2 saat süren üç adet bölümden oluşuyor. Eğer önceki oyun Life Is Strange’i oynamadıysanız önce onu oynamanız daha iyi olur.

5. Metro Redux

Hazır yeni oyun Metro Exodus geliyorken önceki iki Metro oyununu yenilenmiş grafikleriyle oynayabilirsiniz. Nükleer savaştan sonra Rus halkının son kalesi olan Moskova Metrosu’nda radyoaktif bir macera sizi oldukça tatmin edecektir. Hatta önceden oynamış olmanız da farketmez. Eğer ortada kısa bir zaman dilimi yoksa Metro serisi her zaman tekrar oynanabilmeye açık bir seri.

6. The Evil Within 2

Korku-hayatta kalma türü artık ilgi görmemeye başladı. Oyuncular daha çok düşmandan kaçıp saklandıkları korku oyunlarını tercih ediyor. The Evil Within 2 ise bu türün son kalelerinden biri. Oyun, kızını kurtarmaya çalışan babanın bin bir çeşit yaratıkla korku dolu mücadelesini konu alıyor.

7. Persona 5

Anime severlerin gözde serilerinden biri olan Persona, geçtiğimiz yıl beşinci oyunuyla gönülleri fethetti. Başarılı yapım detaylı açık dünyasının yanında güçlü RPG mekanikleriyle batı pazarında da adını duyurmayı başarmıştı. Eğer Japon RPG oyunlarına ilginiz varsa bu oyunun bağımlısı olabilirsiniz. Oyun sadece Playstation 4 ve Playstation 3 platformlarında bulunuyor.

8. Cuphead

Eğer sabrınızı sınamak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunu oynarken tekrar, tekrar ve tekrar deneyeceksiniz. Ta ki başarana dek. 1930’lu yılların çizgi filmlerinden esinlenilerek yapılan grafikleri sizi aldatmasın. Bu oyunun içinde şeytani bir görünüm yatıyor. Bu zorlu macerayı bir arkadaşınızla beraber iki kişilik de oynayabilirsiniz.

9. Monster Hunter: World

Eğer tüm yaz tatilinizi tek bir oyuna gömmek istiyorsanız Monster Hunter: World listenizde olsun. Oyun çeşit çeşit canavarların bulunduğu bir adada geçiyor. Sizin amacınız ise bu canavar tehdidini ortadan kaldırmak. Oyuna RPG elementleri çok iyi yedirilmiş. Karakterinizin geliştiğini size hissettirecek seviyede diyebilirim. Yaz tatili için güzel bir RPG arayanlara şiddetle tavsiye edilebilecek bir oyun.

10. Frostpunk

Buz çağı. Dünyada canlı miktarı çok az. İnsanlar son çare olarak kraterlere şehirler kurmuş. Tek istedikleri ise ısınmak ve karınlarını doyurmak. Siz Frostpunk’ta bunu sağlamaya çalışan kişisiniz. Halkını korumaya çalışırken çaresizliğinin de farkında olan bir yönetici. Her hamlenizi zekice ve mantıklı yapmanız gerekiyor. Oyun hata kabul etmeyen türden.

Kılıçdaroğlu Oyun Dünyasına Seslendi: “Bugsız Bir Dünya Tasarlayalım!”

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!