Keyifle İzleyebileceğiniz Yaz Sezonu Animeleri

Dizilerden, filmlerden, oyunlardan veya diğer her şeyden sıkıldığınızda, biraz eğlenebilmek ve vakit öldürmek adına anime izlemeye ne dersiniz? Yaz mevsiminin bunaltıcılığını ve uyuşukluğunu üzerinizden atarak, aşağıda sizler için önerdiğimiz ve keyif içerisinde izleyebileceğiniz yaz sezonu animeleri önerilerimize göz atmalısınız.

İzlemekten Kesinlike Zevk Alabileceğiniz Yaz Sezonu Animeleri

Kengan Ashura

Kengan Ashura

Japonya’nın bazı bölgelerindeki gladyatör arenalarında varlıklı işletme sahipleri, yüksek miktarda paralar kazanmak için silahsız dövüş için gladyatör kiralamakta. Ohma Tokita ise bu acımasız gladyatörlük macerasına “Ashura” olarak katılıyor ve rakiplerini mahvediyor. Düşmanları ezme konusundaki olağanüstü yeteneği Nogi Grubu başkanı Nogi Hidek başta olmak üzere, birçok varlıklı iş adamının dikkatini çekiyor.

7 Seeds

7 Seeds

“Yakın bir gelecekte dev bir gök taşı dünya ile çarpışacak ve insan dahil tüm canlı organizmalar gezegenin üzerinden silinecek.” Bu korkunç sonucu öngören hükûmet, en kötü senaryoya karşı bir önlem aldı. Hükûmet “7SEEDS” projesi ile (İlkbahar, Yaz A, Yaz B, Sonbahar ve Kış) yedi genç kadın ve yedi genç erkek bu takımlara dikkatlice yerleştirildi. Daha sonra her katılımcı, insan neslinin korunması umuduyla derin uykuya yatırıldı. Daha sonra projeye mensup katılımcılar, kaosa sürüklenmiş bir dünyaya gözlerini açıverdi.

Try Knights

Try Knights

Riku Haruma, hiçbir hayali ve gelecek umudu olmadan liseye başlar. Etrafında canavar gibi oyun oynayan, yükseğe zıplayan, hızlı koşan, ellerinden gelenin en iyisinin yapmaya çalışan insanları görür. Bir yandan ise bir zamanlar tutkulu olduğu, fakat fiziği nedeniyle vazgeçtiği ragbi sporuyla ilgilenen Akira Kariya’yı görür. Akira kabaca koşarken, Riku hiç düşünmeden ona bir tavsiyede bulunur. Bundan sonra Riku, ölen ragbi oynama tutkusunu yeniden hisseder ve geleceğini şekillendirmek için çalışmalarına başlar.

Dr. Stone

Dr. Stone

Kaos ortamına sahip bir günde tüm insanlık, kör edici bir ışığın parlamasıyla donakalır. Birkaç bin yıl sonra, lise öğrencisi olan Taiju, taşlaşmış ve heykel olmuş insanlarla dolu bir dünyada gözlerini açar. Taiju uyandığında yalnız değildir, onun bilim sevdalısı arkadaşı Senku da uyanıktır. Senku, birkaç aydır bilimin tüm gücünü kullanarak medeniyeti yeniden inşa etmek için çalışmalar yapmaktadır.

Ensemble Stars!

Ensemble Stars

Yumenosaki Özel Akademi, yetenekli erkeklerin bu yetenekleri geliştirme üzerine eğitim aldıkları, yeteneklerle donatılmış nesiller üretme konusunda uzun geçmişe sahip bir okuldur. Baş kahramanımız bu okula, özel nedenlerle nakil olmuş bir kız öğrencidir. Okuldaki tek kız öğrenci kendisidir, çok geçmeden yapımcılık bölümünün ilk öğrencisi olur.

Fire Force

Fire Force

Tokyo’daki Güneş Çağının 198. yılında, özel itfaiye ekipleri, insanların “Infernals” olarak adlandırdıkları canlılara dönüşmesine karşı savaşır. Infernals, ilk başlarda insanların kendiliğinden yanması olayı iken daha sonraki nesiller, bu kabiliyeti insan formundayken manipüle etmeyi başarabilmişlerdir. Ayağını istediği gibi ateşleme kabiliyeti nedeniyle Devil’s Footprints takma adını kazanan Shinra Kusakabe, karşılaştıkları tüm Infernal’leri söndürmek için çalışan ve kendi gibi alevleri kontrol edebilme kabiliyetlerine sahip olan diğer insanlarında bulunduğu Special Fire Force Company 8 adlı ekibe katıldı. Shinra ayrıca, 12 yıl önce ailesinin ölümüne neden olan gizemli bir yangının arkasındaki gerçeği ortaya da çıkarmaya çalışır.

Tüm bunlar dışında, yaz kuraklığında içinizi serinletebilecek anime önerilerimize de bu yazıdan göz atabilirsin: Yaz Kuraklığında İçinizi Serinletecek 5 Anime Tavsiyesi” 

Umarız “Keyifle İzleyebileceğiniz Yaz Sezonu Animeleri” yazımızdaki anime tavsiyelerimiz hoşunuza gitmiştir. Daha fazlası için Anime Önerileri Arşivimize göz atın.

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (26 – 30 Ağustos)

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Kendi halinde bir insan.