Yapay Zeka OpenAI, Profesyonel Oyuncuyu Yendi

Son Güncelleme Tarihi:

Daha önce en usta satranç ve Go ustalarını yendiğini gördüğümüz yapay zeka, tamamen farklı bir boyuta taşınmış durumda. Şimdi ki hedefi ise bilgisayar oyunları! Karşınızda OpenAI.

Başta PayPal olmak üzere birçok alanda kendisini yakından tanıdığımız Elon Musk, 1 milyar dolar sermaye ile kurduğu yapay kar amacı gütmeyen OpenAI, tüm oyun sektörünü şaşkına uğrattı. Yapay zeka üzerinde çalışanların ilk programı ise Dota 2 oyunu üzerine oldu.

OpenAI profesyonel oyuncuları hezimete uğrattı

Geçtiğimiz gün son bulan 24 milyon dolar ödül havuzuna sahip The International 2017 turnuvasında sahneye OpenAl çıktı. Oyunun en popüler ve başarılı oyuncularından Dendi, Sumail ve Artour ile karşı karşıya gelen yapay zeka, rakiplerini bozguna uğrattı. Profesyonel oyuncuların yüz ifadelerinden de anlaşılacağı üzere oldukça şaşkınlık içerisinde kalan tüm izleyiciler, yapay zekanın oyun bilgisini ve reflekslerini hayretler içerisinde izledi. Dendi, ilk iki maçtaki yenilginin ardından üçüncü maça çıkmayı reddetti.

Geliştirilmeye devam edilen yapay zeka, ilerleyen süreçte farklı alanlarda ve oyunlarda da karşımıza çıkabilir. Sınırı olmayan ve tehlikeli boyutları da bulunan OpenAI’ın CTO’su Greg Brockman konu ile ilgili olarak :

Sadece kağıt üzerinde yayınlamak istemiyoruz. Gerçekten işe yarayacak sistemler oluşturmayı ve daha önceki yapılamayan imkansız şeyleri mümkün kılmak istiyoruz.

ifadelerine yer verdi.

TI 2017 ŞAMPİYONU TEAM LİQUİD!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!