XCOM'un FPS'si TPS'ye çevrildi!

2K Games’in küllerinden yeniden doğmasına karar verdiği efsanevi seri XCOM için iki farklı projenin yapım aşamasında olduğunu biliyorsunuz. Taktik strateji türünde hazırlanan XCOM: Enemy Unknown’un bizlerle buluşmasına yalnızca on günlük bir süre varken, XCOM adı altında hazırlanmakta olduğunu bildiğimiz FPS türündeki diğer projenin TPS’ye çevrildiği ortaya çıktı!

Fraxis Games’in üzerinde çalıştığı tur tabanlı taktik strateji oyunu XCOM: Enemy Unknown beklenildiği gibi çıkışını yapmaya hazırlanırken, Kotaku‘nun yayınladığı bir habere göre 2K Marin’in üzerinde çalıştığı ve FPS olarak oyuncularla buluşturacağının bildirildiği diğer XCOM projesi Third Person Shooter alanına kaydırılmış durumda.

Yayınlanan ekran görüntüleriyle belgelenen iddialara göre 2K Marin’in üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü proje, takım bazlı TPS’ye dönüştürüldü ve konsollara özel olarak 30$’lık dijital versiyon ve 60$’lık kutulu versiyon olarak iki farklı sürüm halinde piyasaya sürülme ihtimali var.

2K Games yetkililerinin ortaya çıkan bu bilgilere karşılık olarak “dedikodulara yanıt vermiyoruz” dediklerini belirtelim ve söz konusu ekran görüntüleriyle sizleri baş başa bırakalım…

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!