Xbox One, 5 Eylül'de aramızda!

Son Güncelleme Tarihi:

ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen E3 fuarında Xbox One’ın bu yıl 29 ülkede satışa sunulacağını açıkladı. Türkiye’nin de dahil olduğu bu listede, konsolun satışa sunulacağı tarih 5 Eylül olarak belirlendi.

Xbox One’ın Türkiye’de satışa sunulacak olmasından büyük heyecan duyduklarını dile getiren Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Baykurt, “Oyun konsolunun ötesine geçerek kapsamlı ev eğlencesinin merkezinde yer alacak bu ürünü Türkiye’deki tüketicilerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye, Xbox One’ın bu yıl içinde piyasaya sürüleceği 29 ülke arasında ilk sıralarda yer alıyor. Tamamen Türkçe arayüzle piyasaya sürülecek olan Xbox One’ı, Microsoft’un sunduğu ürün ve hizmetler eşliğinde sunacağız” dedi.

Xbox One için yeni oyunlar yolda

Microsoft, E3 Fuarı’nda düzenlediği özel etkinlikte Xbox platformuna yönelik yeni oyunlar tanıtıldı. Bunlar arasında Halo serisinin ilk 4 oyununu Xbox One ile buluşturan “Halo: The Master Chief Collection” başı çekerken, merakla beklenen “Sunset Overdrive”, “Forza Horizon 2”, “Fable Legends”, “Dance Central Spotlight”, “Assassin’s Creed Unity”, “Call of Duty: Advanced Warfare”, “Evolve”, “Rise of the Tomb Raider” gibi oyunlar ve “INSIDE” gibi bağımsız yapımlara da yer verildi.

Xbox One, yurtdışında piyasaya sürüldüğü günden beri kullanıcılardan gelen öneri ve yorumlar sayesinde, güncellemeler yaparak konsola yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor . Xbox One, oynadığınız oyun ve sevdiğiniz TV programı arasında anında geçiş yapabiliyor. Upload Studio ve Twitch gibi uygulamalar oyunlardaki güzel anlarınızı kaydederek paylaşmanıza olanak sağlarken, Xbox Live Gold üyeliğiyle sunulan hizmetler ve Xbox One’a entegre Microsoft bulut servisleri eğlenceyi bir üst seviyeye taşıyor.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!