Xbox Kontrolcülerine Yedek Parça ve Onarım Hizmeti Sunulacak!

Microsoft, Xbox oyun kumandalarının onarımını kolaylaştırmak ve kullanıcıların kumandalarını kendileri onarmalarına yardımcı olmak amacıyla yedek parça satışına başladığını duyurdu.

Artık Xbox oyun kumandaları için çeşitli yedek parçalar Microsoft’un çevrimiçi mağazasında mevcut. Bu adım, oyuncuların kumandalarındaki sorunları çözmelerine ve cihazlarını onarmalarına olanak tanıyor.

Xbox Kontrolcülerine Yedek Parça ve Onarım Hizmeti Sunulacak!

Microsoft’un çevrimiçi mağazasından standart Xbox oyun kumandaları ve Xbox Elite Series 2 için yedek devre kartları, çubuklar, düğmeler ve kapaklar gibi farklı bileşenleri satın almak mümkün. Özellikle Xbox Elite Series 2 oyun kumandası için sunulan yedek parçalar, düğme kitinden başlayıp devre kartları ve titreşim motoru düzeneklerine kadar farklı fiyat aralıklarında sunuluyor. Standart kontrolcüler için ise tamir kitleri daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Microsoft, kullanıcıların kumandalarını nasıl onaracaklarını anlamalarına yardımcı olmak için Xbox Insider Program Yöneticisi Brad Rossetti tarafından talimatlar ve eğitici videolar paylaşıldığını duyurdu. YouTube üzerinde bulunan eğitim videosu, oyunculara kumandalarını nasıl tamir edebileceklerini adım adım gösteriyor.

Bu yeni girişim, Microsoft’un onarım kiti konusunda attığı ilk adım değil. Şirket daha önce Haziran ayında Microsoft Surface serisi cihazları için yedek parça satışına başlamıştı. Bu tür girişimler, kullanıcıların cihazlarını uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.