Xbox Game Pass Steam’e Gelebilir!

Microsoft’un abonelik sistemi ile ücretsiz oyun erişimi sağladığı Xbox Game Pass abonelik sisteminin Steam’e gelme ihtimali yükseldi.

Xbox Game Pass Steam’e Gelebilir!

Dünya genelinde bir çok abonesi bulunan Xbox Game Pass abonelik sistemine 11 adet yeni oyunun ekleneceği belirtildi. PC ve Xbox sürümlerindeki normal aboneliğe aylık 29.99 TL’ye sahip olurken Ultimate abonelik ise 44.99 TL’ye alınabiliyor.

Bu abonelik sisteminin şimdi de Steam’e gelmesi gündemde. Valve’ın kurucusu Gabe Newell, verdiği bir röportajda abonelik bazlı oyun kütüphaneleri hakkında konuşma yaptı. Böyle bir sistemin Steam’e gelmesinin pek mümkün olmadığını söyleyen Gabe, buna rağmen Xbox Game Pass’in Steam’de yer almasını istediğini belirtti. EA Play gibi abonelik servislerini Steam üzerinden alabiliyoruz. Aynı şekilde Xbox Game Pass’in de Steam mağazasından erişilebilir olmasının Gabe Newell tarafından istendiği belirtildi.

Microsoft ve Steam arasında böyle bir iş birliğinin olup olmayacağı konusunda net bir şey söylemek mümkün değil. Fakat Steam’in kendi Game Pass sistemini kurmak yerine Xbox Game Pass gibi zaten başarılı olmuş bir abonelik sistemini bünyesine alması, daha doğru bir karar gibi gözüküyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.