World of Warcraft Kan Kaybediyor!

Uzun süredir MMORPG oyuncuların beklentilerini karşılayan World of Warcraft, son çıkan paketi Warlords of Draenor’da oyunun aktif oyuncu sayısı 10 milyona çıkmıştı. Oyuncular paketin çıkışıyla birlikte birçok sorunla karşılaşsa da başlangıçta paketin getirdiği yenilikleri sevmişti.

Activision bu yılın ilk çeyreğindeki bilançosunu açıkladı. Dikkat çeken nokta ise World of Warcraft oyuncu sayısı 10 milyondan 7 milyona olan düşüşü. Geriye kalan 7 milyon oyuncusuyla “en fazla aboneye sahip olan oyun” unvanını kaybetmekten çok uzak. Yine de gelirlerinde ciddi bir düşüş gerçekleşti.

Oyuncuların bırakmasının nedenini oyunun kendini tekrar etmesi olarak söyleyebiliriz. Aynı şeyleri durmadan yapmaktan sıkılan oyuncular ya da ilerlemeyi tamamlamış oyuncuların yapacak bir şey bulamaması oyuncuları bunaltmış.

Bakalım gelecek yeni içeriklerle oyunu ne zamana kadar bu yüksek oyuncu rakamlarını koruyabilecek. Çoğu kişi oyunun 2016 yılında da MMO dünyasının üstün gücü olarak devam edeceği konusunda hemfikir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!