WCS’in Türkçe yayın hakları Zone eSports’un oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

StarCraft’ın gözde oyuncularının sahneye çıkacağı World Championship Series 2013’ün Türkçe yayın haklarını Zone eSports aldı. Blizzard Entertainment’ın organize ettiği, muhteşem ödüller ile süslenmiş bu organizasyonu Türkçe yayıncılar aracılığıyla izleyebileceksiniz!

ESL, MLG, OGN ve GOMTV gibi dev yayıncı kuruluşların tüm dünyaya ulaştırdığı WCS 2013’ü ülkemizde Zone eSports bizlere aktaracak. Bu da demek oluyor ki Zone eSports, yayıncılık açısından dünya devleriyle yarışacak.


$1.6 milyon dolarlık ödül havuzuyla senenin en büyük ödül havuzuna sahip organizasyonları arasında zirveye oynayan WCS 2013, Avrupa, Amerika ve Kore’de olmak üzere toplam 3 kıtada en iyi StarCraft oyuncularını belirlemeyi hedefliyor.

Zone eSports aracılığıyla WCS’i izlemek için aşağıdaki stream adresini takip edebilirsiniz.

WCS’de neler olacak?

WCS’de Bölgesel Elemeler, iki ayrı koldan oynanıyor. Premiere League: Code S olarak isim verilen ligde; 32 oyuncu, ro16 ve ro32 olmak üzere 2 aşamalı olarak birbirleriyle kıyasıya bir yarış içine giriyor. Bu yarış sonunda ilk 2 sırayı alan oyuncular yollarına devam ederken, bu organizasyonda istediğini elde edemeyen oyuncular ise Challenger League’e düşüyor. Ayrıca çeyrek finalde yer alan oyuncular ise önümüzdeki sezonda Premier League’de yer almaya hak kazanacak.

Challenger League’e gelecek olursak; 2 aşamadan oluşan bu ligde başarı hedefleyen oyuncular, Premier League’e yükselmeye çalışacaklar. İlk aşamada tekli elememinasyon sistemi ile karşılaşmalar gerçekleşecek. Ro40 hem Challenger League elemelerinden çıkan oyuncuları hem de ro32 kazanan takımlarını içerisinde bulunduracak ve ro16 kaybedenleri Premier League’deki 8 slot için kapışacak. İkinci aşama ise ikili bir grup sisteminden meydana geliyor. Burada yer alan son 32 oyuncudan ilk 2 sırayı kapanlar Premier League’e yükselecek. 3. sırayı alan oyuncu iste gelecek Challenger League’lerde kendine yer edinme hakkını kazanacak.

Bu süreç sonunda 5’i her bir bölgesel Premier League’den, 6’sı ise Bölgesel Lig organizasyonundan Sezon Finali’ne kalan 16 oyuncu, ipi göğüslemek için çarpışacaklar.

Bir diğer yandan ülkemizdeki oyuncuları StarCraft dışındaki elektronik spor oyunlarını oynuyor olmaları, yapılacak yayınların seyirci desteği açısından nasıl bir sonuç oluşturacağı konusunda merak uyandırdı. Bunu bekleyip göreceğiz, daha fazla gelişme için bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!