Wargaming VR Pazarına World of Tanks VR Sürümüyle Giriş Yapacak!

Neurogaming adı verilen yeni yatırımıyla şirket, tank savaşlarını sanal gerçekliğin çarpıcı dünyasına taşıyacak.

Wargaming ve VRTech bugün itibariyle yeni bir işbirliğine imza atarak Neurogaming’i kurduklarını açıkladı. Neurogaming, lokasyon bazlı, global bir VR oyun üreticisi ve tedarikçisi olarak hizmet verecek. Neurogaming’in üzerinde çalıştığı ilk oyunun, tüm dünyada milyonlarca oyunseverin gönlünde taht kurmuş II. Dünya savaşı tank simülasyonu World of Tanks olduğu belirtiliyor.

World of Tanks’in yaratıcı ekibinden olan ve Neurogaming’in stratejik danışmanı olarak görev yapmaya başlayan Slava Makarov, konuyla ilgili düşüncelerini “Lokasyon bazlı VR aracılığıyla sanal gerçeklik deneyimini son kullanıcı için çok daha erişilebilir bir şekilde ve uygun fiyatlı sunabilmekteyiz. Sanal gerçeklik deneyiminin kısa süreli değil devamlılığı olan, arkadaşlarla eş zamanlı oynanabilen ve rekabetçi unsurlar içeren bir yapıda olmasını hedefliyoruz. World of Tanks gibi bir fikri mülkiyet ile çalışmak ve oyunun 180 milyona varan topluluğuna yönelik bir VR deneyimi geliştirmek ise bizim için çok büyük ve heyecan verici bir fırsat” şeklinde aktardı.

 

 

Neurogaming’in şirket merkezinin Kıbrıs Lefkoşa’da olacağı, merkeze bağlı geliştirici stüdyoların ise Moskova’da yer alacağı belirtiliyor. An itibariyle 75 kişilik bir ekiple çalışmalarını yürüten şirket, 2018 sonuna kadar Amsterdam ve New York’ta birer ofis açmayı hedeflemekte.

An itibariyle Neurogaming, eğlenceli VR oyunlarını alışveriş merkezleri ve sinemalar gibi ortamlarda tamamen ölçeklenebilir, lokasyon bazlı istasyonlarda sunmakta. CinemaVR adı verilen bu sistemle Neurogaming, 2017 yılında Bağımsız Devletler Topluluğu’nda 36 farklı noktada 180.000’den fazla oyuncuya VR deneyimini ulaştırdı. Neurogaming, 2018’de global pazara açılma ve kendi VR lokasyonlarını kurmak isteyen girişimciler için bir fırsat yaratma amacıyla franchise modeline geçmeyi hedefliyor.

Lokasyon bazlı VR eğlence sistemlerini rekabete dayalı, multiplayer bir deneyime ve eSpor alanlarına dönüştürmeye odaklanan ve bir çözüm ortağı olarak Neurogaming ile çalışan PolygonVR ise Wargaming tarafından Gamescom 2017’de ve Tokyo Game Show’da tanıtılmıştı. Bu platform hem üçüncü partiler tarafından hem de şirket içinde oluşturulan VR içeriklerini destekleyebilecek şekilde geliştirildi. PvP oyun içerikleri halen kapalı betada olsa da ikinci ekran desteği, direkt TV, dijital ve OTT kanal kapasitesi ile PolygonVR, önümüzdeki dönemde lokasyon bazlı eğlenceyi eSpor medya platformları ile birleştirmeyi hedefliyor.

Neurogaming ile ilgili daha fazla bilgi için neurogaming.global adresini ziyaret edebilirsiniz.

YouTube Videosu:

VRTech Hakkında
2016 yılında kurulan VRTech Group hızla gelişen sanal gerçeklik pazarına yönelik proje ve girişimleri kaynaştırmaya odaklanır. Şirketin amacı müşterilerine piyasadaki en iyi VR deneyimini en yeni teknolojiyle en kapsamlı biçimde sunmaktır.

Esas olarak eğlence, oyun, eğitim ve iş dünyasına odaklı projeler üreten VRTech, endüstriyel VR pazarlarında ulaşım, enerji ve emlak sektörlerine yönelik eğitim çözümleri de sunmaktadır.

Resmi Sayfası:
vrtech.global

 

World of Tanks Hakkında
World of Tanks zırhlı savaşlarının temel alındığı ilk ve tek takım tabanlı devasa çok oyunculu online aksiyon oyunudur. Kendinizi dünyanın her yerinden çelik kovboyların katıldığı, İkinci Dünya Savaşı’nın epik tank savaşlarının ortasına atın. Cephaneliğiniz, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Sovyetler Birliği, Fransa, Birleşik Krallık, Japonya, Çekoslovakya, İsveç ve Çin’in tarihsel gerçekliklerine göre hazırlanmış 500’den fazla zırhlı araç içeriyor.

 

Wargaming Hakkında
Wargaming, merkezi Kıbrıs Lefkoşa’da bulunan ödüllü bir çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. 1998’de kurulan şirket hızla oyun sektörünün önde gelen isimlerinden biri haline gelmiş ve dünya çapında 20’den fazla ofiste 4500’den fazla çalışana sahip dev bir markaya evirilmiştir. Global olarak 200 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Wargaming’in oyunları tüm oun platformlarında deneyimlenebilmektedir. Şirketin önde gelen oyunları arasında oynaması ücretsiz tarihi tank simülasyonu World of Tanks ve deniz savaşlarına odaklanmış World of Warships yer almaktadır.

Wargaming üçüncü partilere yayıncılık desteği veren Wargaming Alliance birimi aracılığıyla hem amatör geliştiricilere hem de profesyonel ekiplere tüm platformları kapsayan hizmetler sunmaktadır. Tamamen mobil markete yönelik Wargaming Mobile ise oyunseverlere günlük yaşamda da daima yanlarında taşıyabilecekleri heyecanlı oyunlar sunmayı hedeflemektedir.

Resmi Sitesi:
wargaming.com

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!