Wargaming.net Ligi 2015 Büyük Finalleri Duyuruldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Wargaming, Wargaming.net Ligi 2015 Büyük Finalleri’nin 25-26 Nisan’da Varşova, Polonya’daki EXPO XXI’de düzenleneceğini duyurdu. Varşova Şehri’nin desteğiyle düzenlenen etkinlik, en iyi 12 World of Tanks takımının dünya şampiyonu unvanına layık olanı belirlemek için çatışacağı bir dizi yüksek oktanlı savaşa tanık olacak.

En büyük WGL eSpor etkinliği motoru çalıştırmak üzere,” diyen Wargaming Avrupa ve Kuzey Amerika eSpor Direktörü Mohamed Fadl, şöyle devam etti: “Turnuva kurallarında yakın zamanda yapılan güncellemeler ile WGL eSporlarının yüzeyini değiştirdi. Yakında, en iyilerin son karşılaşmasını nefes kesen ve aksiyon yüklü Büyük Finallerde izleyeceğiz.

Varşova’nın arka arkaya ikinci kez World of Tanks profesyonel oyuncularının en iyilerini misafir edecek olmasından mutluluk duyuyorum.” diyen Varşova Şehri Başkan Vekili Michal Olszewski, “Geçen yılki kusursuz işbirliği ve müthiş atmosfer sayesinde organizatörler Büyük Finaller için bir kez daha Polonya’nın başkentini seçti. Önceki turnuva devasa bir izleyici kitlesini topladı ve bu yılın da bir başka başarı olacağını umuyorum. Bu Varşova için büyük bir onur. Bu sayede şehrimizin eSporları desteklediğini ve en yeni trendler ile birlikte kendi dönüşümünü gerçekleştirdiğini gösterme fırsatı buluyoruz.” dedi.

Wargaming.net Ligi, geçen sezonun bölgesel elemelerinin öncesinde Saldırı/Savunma modu ile yenilenmiş bir turnuva formatını tanıtmıştı. Yeni ayarlar ve kurallar, World of Tanks eSpor maçlarında oynanışı güçlendirmek ve görevleri iyileştirmek amacıyla profesyonel oyuncular ile işbirliği içerisinde geliştirildi. Takımlar ister saldırı ister savunmada oynasın, artık kazanmak için proaktif bir rol üstlenmeleri gerekiyor. Bu da turnuvanın eğlence değerini artırıyor. Beraberlik şansının ortadan kaldırılmasıyla birlikte oyuncuların zaferi garantilemek için inisiyatif almaları gerekiyor. Takımların bu yeni düzende ustalaşması ve taktiklerini en iyi hale getirmeleri için bir sezonluk vakitleri oldu.

Wargaming.net Ligi, ilk yılında 200 binin üzerinde profesyonel oyuncuyu konuk etti ve etkinlik boyunca 1.000’in üzerinde turnuva düzenlendi. Wargaming’in, oyuncuların ve hayranların tutkusundan esinlenen Büyük Finaller geçtiğimiz yılın etkinliğinden daha da büyük bir gösteri olacak.
2015 Büyük Finalleri halka açık ve ücretsiz olarak, en tutkulu seyirciler için çeşitli ödüller ve özel dağıtımlar eşliğinde gerçekleşecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!